Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:3

Черноморец удари Славия - очертава се страховита битка за оцеляване (видео)

Черноморец би Славия с 2:1 в мач от 31-ия кръг на "А" група, с което заплете битката за изпадане. Белите поведоха с гол на Янко Сандански през първата част, но след почивката акулите обърнаха резултата с попадения на Фонсека и Милчо Ангелов.

За пълния обрат спомогна и изгонването на Цветомир Панов в средата на втората част, когато гостите от София все още водеха с 1:0.

С този успех Черноморец, който все още е в зоната на изпадащите отбори, събра 34 точки, с три по-малко от Славия и на четири зад Локомотив (София).

Домакините започнаха по-мотивирано срещата и в 7-та минута имаха шанс да вкарат чрез Манзоро, но вместо да стреля от удобна позиция, халфът на акулите реши да подава и сбърка. След тази ситуация бургазлии продължиха да атакуват повече, но контраатаките на Славия бяха доста опасни.

При една от тях, в 28-та минута, белите получиха право да изпълнят фаул пред наказателното поле на домакините. Янко Сандански стреля, стената се разкъса и след рикошет топката влетя в мрежата на Живкович.

В 38-та минута Славия можеше да вкара втори гол, но Радослав Василев изпусна очи в очи с Живкович. Три минути по-късно стражът на акулите спаси нов опасен удар, дело на Галин Иванов.

В даденото от рефера продължение Галин Иванов излезе сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее и пропусна поредна великолепна възможност за второ попадение.

В 50-та минута пред Черноморец се откри отлична възможност за изравнителен гол. Филипов изведе Лъчезар Балтанов очи в очи с Петков, но вратарят спаси шута на халфа.

В 64-та минута Цветомир Панов получи втори жълт картон и Славия остана с 10 човека. Защитникът си изкара двата картона в рамките на две минути. Домакините бързо се възползваха от численото си предимство и в 67-та минута Фонсека изравни. Нападателят получи пас в наказателното поле, преодоля двама бранители и с изстрел от 6-7 метра не остави шансове на Георги Петков.

В 80-та минута Черноморец осъществи пълен обрат. Това стана чрез Милчо Ангелов, който се възползва от грешка на бялата отбрана след центриране отдясно, овладя топката, финтира няколко защитници и с диагонален изстрел оформи крайното 2:1 за Черноморец (Бургас).