Берое се разправи с Любимец

Отборът на Берое разгроми с 4:0 като гост Любимец в среща от 31-ия кръг на "А" група. Головете вкараха Георги Костадинов (13'), Георги Андонов (50') и Жуниор Мпиа (54', 81'). По този начин старозагорци натрупаха 49 точки и са убедителен лидер във втората половина на класирането.

Голеадата на футболистите на Петър Хубчев започна още в 13-ата минута, когато Андонов изведе Костадинов в наказателното поле и халфът отбеляза третия си гол през кампанията. До края на първата част старозагорци изпуснаха още няколко положения за гол, а Николай Чипев напусна принудително заради контузия.

След почивката картината на терена не се промени. В 50-ата минута Елиаш да Силва асистира на Андонов и капитанът с плътен удар удвои. Само четири минути след това Мпиа засече центриране на Салим Керкар и направи преднината на тима си класическа.

В 81-ата минута същите двама футболисти комбинираха и Мпиа оформи крайното 0:4 с шут в долния ляв ъгъл.

снимкa: beroe.bg