10 "канарчета" запазиха честта на Ботев в Разград, Лудогорец дръпна пред Литекс (видео)

Отборите на Лудогорец и Ботев (Пловдив) не излъчиха победител в мач от 30-ия кръг на "А" група. Двата тима завършиха 1:1, като "канарчетата" играха 12 минути с човек по-малко, след като в 78-ата минута Сърджан Лукин бе изгонен за втори жълт картон. Христо Златински даде преднина на своя тим в 22-ата минута от дузпа, а 20 минути по-късно Александру Куртеан изравни.

След днешната среща и вчерашната загуба на Литекс от ЦСКА, "орлите" увеличиха разликата с "оранжевите" на седем точки. ЦСКА също е на седем пункта от шампиона на България, но е с мач повече.

Мачът бе белязан с доста съдийски грешки, като главният рефер бе на крачка напълно да опорочи мача. Като цяло Александър Костадинов не се справи със своята задача, тъй като допусна доста неточности. Като започнем с отсъждане на пресилена дузпа за Лудогорец и несъществуващ фаул при гола на "канарчетата", та да стигнем до спестени картони на Козмин Моци и Феребори Доре.

Домакините създадоха голово положение още в 1-ата минута, но Йерун Луму пропусна да се разпише от няколко метра с глава. Малко по-късно Ботев отговори чрез Георги Сърмов, който стреля над напречната греда.

Шампионът на България стигна до гол в 22-ата минута. Точен за домакините от дузпа бе Христо Златински. При тази ситуация главният рефер Александър Костадинов сбърка при отсъждането си, тъй като нарушение срещу Жуниор Кайсара от страна на Сивард Спрокел по-скоро нямаше.

Три минути по-късно възпитаниците на Стойчо Стоев имаха идеална възможност да си осигурят комфортна преднина. Тогава Луму подаде към Кайсара, който бе заел отлична позиция в наказателното поле. Бразилецът се освободи от противников състезател и остана на чисто голово положение, но не успя да ритне добре топката и Адам Стаховяк спаси.

В 42-ата минута "канарчетата" изравниха чрез Куртеан, който вкара от пряк свободен удар. Голът падна не без помощта на съдията, който отсъди несъществуващ фаул срещу Доре, и на Владислав Стоянов. При изпълнението стражът на "орлите" предварително тръгна да покрива празнината зад стената и румънецът пусна кълбото в неговия ъгъл за 1:1.

Втората част не се отличаваше кой знае колко от първите 45 минути. На терена отново прехвърчаха искри, но за сметка на това головите положения почти липсваха.

В 50-ата минута след центриране на Даниел Абало отдясно и последвало разбъркване в наказателното поле, кълбото попадна в Жуниор Кишада, който от добра позиция не успя да уцели очертанията на вратата.

В 64-ата минута Куртеан се възползва от колективна грешка в защитата на домакините, отне топката и изпробва своя късмет, но кълбото профуча високо над напречната греда.

В 78-ата минута "жълто-черните" останаха с човек по-малко, тъй като Серджан Лукин получи втори жълт, респективно червен картон. Съвсем логично до края на срещата Лудогорец притисна своя опонент, но силите на възпитаниците на Стойчо Стоев не стигнаха за второ попадение.

ЛУДОГОРЕЦ - БОТЕВ ПД 1:1

1:0 Златински 22 д.
1:1 Куртеан 42