Фрайбург се изстреля на 5 точки над чертата (видео)

Фрайбург направи голям скок към запазване на мястото си в Бундеслигата, надделявайки драматично с 3:2 над един от преките си конкуренти Нюрнберг. Така шест кръга преди края бившият тим на Гара Дембеле е на 5 точки над опасната зона. В същото време "клубът" още утре може да се окаже под чертата, ако Хамбургер ШФ спечели срещу Борусия (Мьонхенгладбах). Успехът на домакините е още по-ценен, защото дойде след обрат, станал факт през втората част.

Още в 7-ата минута Фрайбург се оказа в ролята на догонващ, тъй като Емануел Погатец беше точен с глава. В 23-ата минута Павел Кърмаш изравни от сходна ситуация. В последните секунди на тази част обаче голмайсторът на домакините задържа в наказателното поле този на гостите и съдията Йохен Дреес отсъди дузпа, която правещият фурор Йосип Дърмич реализира за 1:2. Това е 16-о попадение на сметката на швейцареца, като по този начин пред него е само Марио Манджукич. Иначе през първото полувреме футболистите на Фрайбург удариха и две греди.

Авансът на Нюрнберг беше заличен през второто полувреме. В 53-ата минута и Погатец се оказа грешник, след като направи дузпа, фаулирайки Феликс Клаус. Адмир Мехмеди също показа точен мерник от 11-ия метър и резултатът вече беше изравнен. Преломът стана факт 12 минути по-късно, когато Клаус вдигна "Мейдж Солар Щадион" на крака с удивително изпълнение за 3:2.

В следващите два кръга на играчите на Фрайбург им предстоят нови дербита срещу застрашените от изпадане Щутгарт и Айнтрахт (Брауншвайг). Задачата пред Нюрнберг пък е по-тежка, тъй като се задават мачове срещу Борусия (М), Волфсбург и Байер (Леверкузен).