Фрайбург обърка сметките на дъното, задава се интересен финал на Бундеслигата

Докато Байерн (Мюнхен) направи Бундеслигата да изглежда скучна на върха, то този сезон интересното е на дъното. В последна среща от 25-ия кръг Фрайбург постигна изненадваща победа с 4:1 като гост на Айнтрахт (Франкфурт) и още повече "завърза" възела. Отборът на Кристиан Щрайх изпрати Щутгарт в зоната на изпадащите и се изкачи до 16-о място. Така в момента пет тима водят люта битка за спасение. Това са още Айнтрахт (Брауншвайг), Нюрнберг и Хамбургер ШФ, като всички те са разположени в рамките на 5 точки. Пред тях малко по-напред са "червено-черните" от Франкфурт, които също ще треперят в оставащите 9 кръга. В края последните два тима ще изпаднат, а 16-ият ще получи последен шанс да се спаси чрез плейоф срещу третия от Втора Бундеслига.

Тази вечер Фрайбург демонстрира впечатляваща ефективност и буквално разкъса своя домакин. Гостите не блестяха с нищо през първата част, като оставиха съперникът да води играта. Още в първата минута Айнтрахт можеше да открие резултата, но Матиас Гинтер изби малко пред голлинията. Противно на развоя на събитията, Фрайбург успя да поведе в 34-ата минута след попадение на капитана си Юлиян Шустер.

В 54-ата минута Карим Гуеде се възползва от нова добра акция на своите и направи 2:0.

Три минути след това съдията Волфганг Щарк взе ключово решение да не отсъди нарушение на Павел Кърмаш срещу откъсващия се сам срещу вратаря Вацлав Кадлец. Ситуацията беше много тънка и мнозина рефери биха маркирали фаул и биха вдигнали задължителния в случая червен картон.

Все пак в 59-ата минута Айнтрахт възроди надеждите си поне за точка, след като Хоселу намали на 1:2. В 70-ата минута обаче смяната Феликс Клаус отново постави Кевин Трап на колене. В последните секунди Гуеде оформи крайното 4:1 за Фрайбург.