Травмата на Ван Перси все пак се оказа сериозна

Холандският нападател на Манчестър Юнайтед Робин ван Перси ще отсъства между четири и шест седмици от терена и ще пропусне четвъртфиналните мачове от Шампионската лига с Байерн (Мюнхен). Новината бе потвърдена от клуба днес.

30-годишният голмайстор получи контузия в последните минути на осминафиналния мач от Шампионската лига с Олимпиакос на "Олд Трафорд", в който именно той вкара и трите гола за победата с 3:0 и класира тима си за четвъртфиналите.

Днес холандецът мина за втори път на ядрено-магнитен резултат, след което на профила на Юнайтед в Туитър бе публикувано следното съобщение: "След сериозен преглед стана ясно, че Робин ван Перси има контузия на коляното, която ще го държи извън терена за период между четири и шест седмици".

Голмайсторът на Висшата лига през миналата година, ще пропусне и двата четвъртфинални мача на Шампионската лига с Байерн (Мюнхен) на 1 и 9 април, както и няколко срещи от първенството, сред които дербито с Манчестър Сити идната седмица.