Balkan Grand Prix 6

Юнайтед възкръсна! Супер Ван Перси прати "червените дяволи" напред (видео)

Манчестър Юнайтед възкръсна и извървя дългия път към класиране на 1/4-финал в Шампионската лига. "Червените дяволи" успяха да стигнат до победа с 3:0 в реванша срещу Олимпиакос и така с общ резултат 3:2 от двата мача си гарантираха продължаване напред в турнира. Големият герой тази вечер на "Олд Трафорд" бе Робин ван Перси. Холандецът вкара и трите попадения за своя тим в 25-ата минута от дузпа, в 45-ата и в 52-ата минута. Немалка роля да продължаването на англичаните обаче има и вратарят Давид Де Хеа, който направи няколко прекрасни спасявания, за да запази вратата си "суха".

Срещата започна двуостро като първата голова опасност бе създадена от домакините. В 6-ата минута Уейн Рууни стреля от фаул, но вратарят спаси. В 10-ата минута Юнайтед организира нова хубава атака, като Рууни центрира остро по земя за Робин ван Перси, който обаче във вратарското поле се размина с топката.

Гостите пък дебнеха всяка възможност да притеснят Давид Де Хеа и в 15-ата минута стигнаха до първата си по-интересна атака. Джоел Кембъл нахлу до аутлинията и върна за Перес, който от близо прати топката над вратата. "Червените дяволи" пък отговориха със страхотен шанс в 18-ата минута, когато Райън Гигс центрира за Рууни в наказателното поле, нападателят стреля с глава, но кълбото се отби от гредата.

Натискът на домакините все пак даде резултат в 25-ата минута, когато Ван Перси бе изблъскан в гръб в наказателното поле и спечели дузпа за своя тим. Холандецът сам се нагърби с изпълнеието й и бе точен за 1:0. Десетина минути по-късно Юнайтед имаше нов шанс след като изстрел с глава на Патрис Евра бе спасен виртуозно от вратаря Роберто.

В 40-ата минута обаче Олимпиакос създаде най-доброто си положение до момента. При едно центриране от дясно Давид Фустер стреля с глава и Де Хеа трябваше да се намесва решително, а само секунда по-късно при добавката на Алваро Домингес испанецът отново бе непробиваем и запази шансовете на своя тим в мача.

В самия край на полувремето гърците като че ли проспаха една атака на съперника и позволиха на Рууни да овладее пред наказателното поле и да пусне отличен пас за Ван Перси, а холандецът от движение прати топката в мрежата за 2:0. Така резултатът от двата мача бе изравнен и интригата се върна с пълна сила.

Втората част започна с шанс за Олимпиакос, но Перес стреля слабо с глава покрай вратата. Само три минути по-късно обаче Юнайтед стигна и до толкова важния трети гол. Дани Уелбек спечели фаул пред наказателното поле, а отново Ван Перси с прекрасно изпълнение заби топката във вратата за 3:0 - резултат, който вече класираше англичаните напред.

Този гол промени сериозно ситуацията на терена. Гърците се хвърлиха в атака, докато домакините се прибраха в своята половина. Играчите на Олимпиакос създадоха няколко чудесни голови възможности. В 56-ата минута Перес бе изпуснат и стреля с глава от близо, но покрай вратата, а бе и в засада. В 63-ата минута Домингес опита удар от воле, но прати кълбото над напречната греда. В 66-ата минута пък Давид Де Хеа отново бе подложен на изпитание, този път от Фустер, който стреля от движение, но испанският страж за пореден път бе блестящ и опази вратата си.

Постепенно Манчестър Юнайтед успя донякъде да укроти натиска на своя съперник. Въпреки това в 71-ата минута нов шанс се откри пред Джоел Кембъл, но той стреля неточно. В 79-ата минута пък Де Хеа за пореден път демонстрира класа спасявайки удар от близо на Домингес.

В крайна сметка обаче Олимпиакос така и не успя да стигне до попадение и след тази загуба се сбогува с турнира. Юнайтед пък продължава напред и успя поне донякъде да си върне нараненото самочувствие.