Очаквайте в 18:00 Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник)

Реал вилнее на "Бернабеу", пет крачки до Десетата, Роналдо като Пушкаш (видео)

Реал Мадрид направи нова крачка към своята десета титла на Европа. Момчетата на Карло Анчелоти взеха заслужена победа с 3:1 над Шалке 04 в реванша от осминафиналите в Шампионската лига. Така Кралския клуб продължава в следващата фаза с общ резултат 9:2 над отбора от Бундеслигата. Над всички в мача очаквано бе носителят на "Златната топка" Кристиано Роналдо, който вкара два гола, с което изравни митичния Ференц Пушкаш - Галопиращия майор по голове за "лос меренгес" – по 242.

Логично Анчелоти не заложи на основния си състав. Роналдо бе на терена от първата минута, както и младите надежди Хесе Родригес и Алваро Мората. За Шалке на върха на атаката бе Клаас Ян Хунтелаар, а по крилата му помагаха Юлиан Дракслер и Чинеду Обаси.
Срещата започна зле за испанците. След няма и три минути игра Хесе трябваше да бъде заменен принудително с контузия в дясното коляно. Крилото бе пометен от Сеад Коласинац и веднага бе изнесен на носилка. На негово място се появи най-скъпият футболист в историята Гарет Бейл.
В 22-ата минута CR7 се оказа на върха на чудесна акция на "белите" и след пас на Бейл отдясно матира вратаря на гостите Ралф Феерман - 1:0 за Реал и гол №241 за португалеца с фланелката на испанския гранд. Шест минути по-късно Бейл изведе на чиста позиция Алваро Мората, но нападателят би нескопосано покрай рамката на Шалке.
В 31-ата минута германците изригнаха от нищото. Бранителят Тим Хоогланд стреля от 20-ина метра, топката се отби в крака на Серхио Рамос и Икер Касийяс бе матиран - 1:1. В отговор Роналдо изведе с фантастична петичка Мората сам пред Феерман, но стражът на гостите спаси. До края на полувремето на два пъти Хунтелаар можеше да доведе нещата до сензационен обрат, но таранът на Шалке се размина с целта.
Пет минути след почивката Роналдо докосна втория гол, но удар с глава на най-добрия футболист в света бе спасен с вещина от германския вратар. До края на двубоя бе въпрос на време кога Кралския клуб ще излезе отново напред в резултата. Това стана в 74-ата минута, когато Кристиано завърши на скорост показна акция на тима на Анчелоти, с което любимецът на публиката на "Бернабеу" стигна кота "242" по голове за клуба. Така той изравни унгарската икона Ференц Пушкаш.
Секунди след като футболистите на Шалке биха център, мадридистите завъртяха нова атака, с която нокаутираха съперниците си. След серия пропуски, Мората направи 3:1, с което сложи точка на спора, ако въобще имаше такъв. В 83-ата минута CR7 удари за втори път гредата, след като го направи и преди третото попадение на своите.
Така с общ резултат 9:2 Реал приключи участието на Шалке в турнира и вече мисли за четвъртфиналите. В петък "лос бланкос" ще разберат своя съперник в следващия етап. Мадрид и на пет крачки от Десетата!