Минимална победа и безгрешен Реал Мадрид преди Ел Класико (видео)

Водачът в Примера Реал Мадрид спечели с 1:0 като гост на Малага в среща от 28-ия кръг на испанското първенство. Кристиано Роналдо донесе успеха с попадение в 23-ата минута. Лошата новина за "белите" е контузията на Карим Бензема, който напусна терена след сблъсък с португалския голмайстор. Гостите от "Сантиаго Бернабеу" временно дръпнаха със седем точки на Барселона преди големия сблъсък след седмица в Мадрид.

Карло Анчелоти даде шанс на Иско в стартовия състав, а Анхел ди Мария получи почивка. На мястото на наказания Серхио Рамос в центъра на защитата се появи Рафаел Варан. Тризъбецът в нападение беше добре познат: Гарет Бейл, Карим Бензема, Кристиано Роналдо. Бернд Шустер подреди 4-2-3-1, разчитайки в атака на голаджията Роке Санта Крус.

В шестата минута "белите", преоблечени днес в оранжево, трябваше да получат дузпа. Марко Анхелери съсече Гарет Бейл в наказателното поле, но това остана незабелязано от съдията Мартинес Мунуера. "Бяло-сините" отправиха първи шут в осмата минута, когато левият бек Виторино Антунеш стреля безопасно над гредата. В 12-ата Кристиано навлезе в наказателното поле и стреля по земя, но в ръцете на Вилфредо Кабайеро. Минута по-късно Роке Санта Крус спечели въздушната битка с Пепе, но топката мина над целта.

В следващите десетина минути "лос меренгес" привидно намалиха темпото, но в 23-ата минута нанесоха своя удар. Кристиано получи далечен пас от Бейл, с един финт излъга трима, благодарение на невероятната си взривна сила, и с отсечен нисък удар по диагонала не остави шансове на Вили Кабайеро - 0:1. Това беше 25-о попадение на португалеца в Ла Лига. Така той стана първият футболист с 25 или повече попадения в пет поредни шампионата. Ако Меси вкара 25 гола този сезон, ще изравни това постижение.

В рамките на 25-ата минута CR7 на два пъти беше много близо до попадение, като отново атакуваше топката от лявата част на наказателното поле. Първо шутира мощно в крака на Кабайеро, а половин минута по-късно португалецът засече от въздуха, но в аут. При падането "седмицата" удари крака си за ужас на мадридистите, но бързо се изправи и продължи. За жалост на "белите" фенове обаче Бензема се контузи именно при тази ситуация спор за топката със своя съотборник. В 32-ата френският стрелец напусна терена поради травма в четириглавия мускул на десния крак и в игра се появи Анхел ди Мария.

"Лос бланкос" печелеха терен с лекота с бързите си подавания. В 31-ата Нордин Амрабат стреля от 15 метра след колеблива изява на Пепе, но топката се оказа лесна за Диего Лопес. В 44-ата гостите от "Сантиаго Бернабеу" изпълниха късо корнер, Лука Модрич се вмъкна по аутлинията, но Кабайеро изби с крак острото подаване.

В 51-ата Анхел ди Мария направи забележителен дрибъл на скорост и подари голова възможност за Иско. Последният обаче стреля над гредата очи в очи срещу Кабайеро. В 54-ата Амрабат прати мощна топка към вратата, но тя се оказа право в ръцете на Лопес. В 58-ата Даниел Карвахал нахлу в наказателното поле, но беше блокиран. Десният бек поиска нарушение, но не го получи.

В 60-ата Пепе влезе зловещо с бутони в коляното на Дуда, като останаха следи от бутони върху коляното на полузащитника. Това остана скрито от съдията и Дуда реагира остро, с което си "спечели" жълт картон. Централният защитник трябваше да бъде изгонен за проявата на грубост. В 63-ата "Ла Росаледа" изпрати с аплодисменти бившия си футболист Иско, който беше заменен от Хесе Родригес.

Мадридчани намалиха темпото сякаш с идеята да спестят сили и да се опазят от контузии. Това позволи на домакините да направят няколко много добри атаки. Така в 75-ата Серхио Санчес се озова сам на пеналта, но след удар от въздуха топката профуча над целта. В 77-ата Кристиано се размина с глава след центриране от корнер при една от много добрите ситуации за гол.

В 80-ата Кристиано изпрати бомба от 19 метра, но Кабайеро показа стабилност при плонжа и улавянето. В 85-ата отново Роналдо стреля силно от 22 метра, но стражът беше на място. Шустер направи офанзивна смяна в 86-ата минута и постави под напрежение бившия си отбор. Кабайеро пък показваше класа при всеки удар и също остави интригата до последния съдийски сигнал.

В сряда Реал Мадрид има протоколен реванш в Шампионската лига. "Белите" вече мислят за предстоящия дуел с Барселона в неделя вечер.

Снимки: Getty Images/Guliver