Славия размаза Нефтохимик, Галин Иванов заби хеттрик (видео + галерия)

Отборът на Славия разгроми с 5:1 Нефтохимик на собствения си стадион в квартал "Овча Купел". Възпитаниците на Милен Радуканов имаха инициативата през целия двубой, но трябваше да обръщат резултата в своя полза, след като гостите от Бургас взеха аванс противно на игровата логика. Въпреки това "белите" не допуснаха изненада и осъществиха пълен обрат, а след това тотално разгромиха съперника с нови голове във вратата на Костадин Георгиев.

Михаел Орачев откри изненадващо резултата в 37-ата минута с далечен удар, който рикошира в играч на столичани и спря в мрежата зад Георги Петков. Попадението му бе доста изненадващо, тъй като преди него домакините бяха по-активният отбор и изпуснаха редица положения пред вратата на съперника. Чавдар Янков пропусна от бялата точка в 22-ата минута, стреляйки доста встрани от вратата. В даденото от рефера двеминутно продължение на първата част Радослав Василев изравни също от дузпа .

В 53-ата минута Галин Иванов донесе пълен обрат за домакините. Крилото бе изведен зад защитата с дълго подаване на Янков и с левия крак бе точен. Само пет минути по-късно Веселин Марчев с глава увеличи аванса на "белите" след перфектно центриране на Радослав Василев.

В 67-ата минута Галин Иванов записа името си за втори път сред голмайсотрите с удар от границата на наказателното поле, който премина през краката на вратаря. Само шест минути по-късно той оформи и своя хеттрик след солова акция на Фернандо да Силва, който развинти защитата на Нефтохимик по крилото и центрира добре в наказателното поле, където Галин Иванов чакаше да завърши и да отбележи пети гол за своя тим и трети на своята сметка в мача.

До края на мача треньорът на "белите" Милен Радуканов направи няколко промени, включвайки в игра Рангел Абушев и Александър Александров на местата на двамата си нападатели Фернандо да Силва и Радослав Василев. Това отне част от остротата на атаките на Славия и така до повече голове във вратата на "нафтата" не се стигна. Въпреки това домакините започнаха по особено категоричен начин шампионата във втората седмица на "А" група, докато Нефтохимик остава на последното място с едва 12 точки след 21-ата си загуба в елита през този сезон.