Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

След уникален карък Лудогорец разгромен от Валенсия пред 42 000 зрители (ВИДЕО + ГАЛЕРИИ)

Лудогорец претърпя тежко домакинско поражение с 0:3 от състава на Валенсия в първи 1/8-финален мач от турнира Лига Европа пред 42 000 зрители на стадион "Васил Левски". Орлите имаха своите шансове, особено през първата част, но този път късметът тотално им обърна гръб.

Валенсия поведе с гол на Бараган в началото на срещата. Последваха силни минути на българския шампион, който в 25-та минута имаше отличен шанс да обърне развоя на срещата изцяло в своя полза, но Роман Безяк изпусна дузпа. При нарушението Кейта от Валенсия бе изгонен с директен червен картон. Малко по-късно Мисиджан уцели и греда, а до края на първото полувреме прилепите вкараха втори гол чрез Картабия.

Крайното 3:0 за Валенсия оформи Сендерос след час игра.

Срещата започна с натиск на испанците. Още в 3-та минута Сендерос стреля с глава след центриране от фаул, но в аут.

Само 120 секунди по-късно гостите откриха резултата. Това стори Антонио Бараган с точен изстрел по земя от 20 метра.

Десет минути по-късно изключително опасна атака на Лудогорец завърши с извеждащ пас отдясно към Михаил Александров, който вместо да подаде към непокрити поне двама свои съотборници, центрира напосоки, и сгреши.

В 18-та минута Валенсия осъществи добра атака по лявото крило, която завърши с центриране към Алкасер, но шутът на нападателя профуча над напречната греда.

В 25-та минута българският шампион изгради отлична комбинация, след която Безяк се озова в голова позиция и бе фаулиран в гръб от Кейта. За нарушението в собственото си наказателно поле футболистът на Валенсия получи директен червен картон. С изпълнението на дузпата се нагърби Безяк, но Алвеш спаси удара му от бялата точка.

В 31-та минута Мисиджан отправи страхотен шут от 25 метра, но топката се отби в лявата греда и не пожела да посети мрежата на гостите.

В 33-та минута късметът на Валенсия проработи за пореден път. Алкасер пусна брилянтен пас към Картабия и младият футболист вкара за 2:0 след страхотно изпълнение от воле.

Минути по-късно силен изстрел на Мисиджан излезе в аут. В 44-та минута орлите организираха поредна добра комбинация. Марселиньо бе изведен отдясно в наказателното поле на прилепите, но вместо да попаде към поне трима свои съотборници, намиращи се сами на голови позиции, стреля, и Алвеш без проблем улови.

Втората част започна с натиск на разградчани. Те можеха да върнат едно попадение в 47-та минута, когато пред Дяков се откри удобна позиция за стрелба, но ударът на халфа от 12-13 метра срещна тялото на бранител.

В 59-та минута Валенсия вкара трети гол и тотално уби интригата в сблъсъка. Прилепите центираха от корнер, след което трима техни футболисти си подадоха във въздуха с глава и в крайна сметка непокритият Сендерос изпрати топката в мрежата на Владо Стоянов.

Това попадение прекърши устрема на орлите, които с наближаване края на двубоя все по-трудно достигаха до противниковата врата. В 80-та минута нещата станаха още по-трудни, когато Жуниор Кишада получи директен червен картон за бутане без топка и изравни статуквото на терена.

Въпреки тежкото поражение орлите бяха изпратени с аплодисменти от 42-те хиляди фенове, оценили по достойнство играта на българския шампион и великолепното му представяне в ЛЕ до този момент.

ЛУДОГОРЕЦ - ВАЛЕНСИЯ 0:3