Каляри запази надеждата жива след разгром над Парма (видео)

Отборът на Каляри съхрани шансовете си да оцелее в Серия "А" след убедителна победа над вече изпадналия Парма с 4:0. Домакините от Сардиния решиха всичко в своя полза още до почивката, когато вече бяха вкарали три гола във вратата на Алесандро Якобучи.

Мачът на "Сант Елия" започна перфектно за Каляри и още в 3-ата минута комбинация между Лука Чепители и Лука Росентини изведе на добра позиция Албин Екдал, който откри резултата. Десетина минути по-късно Пол-Жозе М'Поку подаде на Диего Фариас и бразилецът се разписа за 2:0. Третото попадение бе дело на самия М'Поку, а в средата на втората част и хърватският нападател Дуе Чоп вписа името си сред голмайсторите.

Успехът остави Каляри на 18-о място, на 6 точки от спасителната 17-а позиция, заемана в момента от Аталанта.