10 от Милан рухнаха на "Сан Паоло" (видео + галерия)

Наполи продължава да мечтае за попадане в зона Шампионска лига след победата с 3:0 над Милан на стадион "Сан Паоло" в двубой от 34-ия кръг на Серия А. Със спечелените три точки Наполи се доближи на 4 от третия Лацио, който днес направи грешна стъпка в Бергамо, като завърши 1:1 с Аталанта.

Гостите от Милано играха почти цял мач с човек по-малко, след като Матиа де Шилио получи червен картон още в 45-ата секунда, след като повали в наказателното поле харфа на домакините Марек Хамшик. Домакините получиха право да изпълнят дузпа, но вратарят на Милан Диего Лопес отрази удара на Гонсало Игуаин.
Наполи удари Милан с 3:0
"Росонерите" заиграха много дефанзивно и спираха успешно атаките на Наполи. Диего Лопес направи няколко добри спасявания, а веднъж и гредата спаси "росонерите" от попадение след удар на Хамшик. Все пак Наполи успя да материализира превъзходството си в средата на второто полувреме, когато оставеният непокрит в наказателното поле Марек Хамшик откри резултата.

Наполи явно се нуждаеше от това попадение, защото след него играта на отбора потръгна, докато Милан рухна. В 74-ата минута името си сред голмайсторите записа и Гонсало Игуаин след асистенция на Дрис Мертенс, а две минути по-късно резултатът стана класически, след като стражът на гостите Диего Лопес отби една топка, но тя рикошира в тялото на Маноло Габиадини и влетя в мрежата.
Така Наполи излезе от миникризата, в която изпадна след загубата с 2:4 от Емполи и вече може да мисли за предстоящия в четвъртък 1/2-финал за Лига Европа срещу Днипро. "Росонерите" пък продължават негативната си серия през сезона, а в предишния кръг загубиха с 1:3 у дома от Дженоа. Балансът на треньора Филипо Индзаги пък вече е отрицателен 10 победи и 11 загуби начело на тима.