Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

Славия изненада Локо (Пд) насред "Лаута" (видео)

Отборът на Славия изигра силен мач и победи като гост Локомотив (Пловдив) с 2:1 в среща от втората шестица на "А" група. Мехди Бурабия вкара за домакините в 27-ата минута, а Димитър Пиргов изравни в 35-ата. Радослав Василев донесе победа на столичани с гол от дузпа в 80-ата минута.

"Смърфовете" не успяха да се възползват от днешното поражение на Марек и останаха на 6 точки пред своя конкурент за оставане в елита.

"Белите" можеха да поведат в 9-ата минута, когато Петър Атанасов се възползва от груба грешка на Мартин Сечков и излезе очи в очи с Теодор Скорчев, но ударът му бе избит от вратаря в напречната греда. Малко по-рано столичани имаха претенции за дузпа за нарушение на Спас Делев срещу Цветомир Панов.

В 12-ата минута Здравко Илиев отправи първи изстрел в очертанията на вратата на гостите, но Марио Кирев улови без затруднения. В ответната атака Василев тества рефлекса на Скорчев след удар с глава, но стражът на "смърфовете" отново се справи.

Пловдивчани наложиха натиск и в 27-ата минута удар на Бирсент Карагерен бе отразен от Кирев, но Бурабия с безмилостна добавка изведе своя тим напред.

Радостта за домакините обаче бе кратка. В 35-ата минута Василев свали с глава центрирана към него топка, тя достигна до Пиргов, който със силен изстрел възстанови равенството.

Три минути преди края на първата част Мартин Камбуров изпълни отлично свободен удар, но Кирев със сетни сили спаси.

Равностойната игра на терена продължи и след почивката. В 57-ата минута удар с глава на Камбуров затрудни максимално вратаря на "белите", но все пак до гол не се стигна.

В 80-ата минута Жереми Манзоро нахлу в наказателното поле и бе съборен от Георги Вълчев. Реферът Адриан Петров отсъди дузпа, а Василев, макар и не по най-убедителния начин, се разписа и даде преднина на Славия.

В добавеното време Манзоро можеше да направи преднината на столичани още по-убедителна, но стреля над вратата.

Последва стихиен натиск на "черно-белите" и няколко центрирания в наказателното поле, които обаче не доведоха до сериозна опасност пред Кирев.