Кризата на Милан няма край, 57 години по-късно "грифоните" с победа на "Сан Сиро" (видео)

Италианският гранд Милан продължава да бъде в безтегловност. "Росонерите" изиграха отново много слаб мач и загубиха с 1:3 от Дженоа на "Сан Сиро" в мач от 33-ия кръг на Серия "А", което бе първа победа на "грифовите" от 57 години в дома на "червено-черните". Андреа Бертолачи (37), Мбайе Нианг (49) и Яго Фалке (90-дузпа) отбелязаха попаденията за историческата победа за деветкратните шампиони на Италия, а Филип Мексес с гол-красавец намали в 66-ата минута.

Успехът бе напълно заслужено за гостите, а проблемите на домакините стават все повече след 10-ата загуба в калчото. Наставникът Филипо Индзаги ще бъде уволнен, след като в последните четири мач отборът имаше шансове за Лига Европа, но спечели само две точки и бе надигран категорично в последните три двубоя. Освен това Жереми Менес бе изгонен в 72-ата минута , Иняцио Абате и Филип Мексес пък също ще бъдат наказани за гостуването на Наполи през уикенда.

Милан - Дженоа 1:3 Трибуната "Курва Суд" на "Сан Сиро" остана почти празна, като тифозите изписаха с телата си огромен надпис "Баста" (Стига) в знак на несъгласие с управлението на любимия им тим и на представянето на играчите, след което напуснаха сектора. Останалата част от феновете пък изпратиха футболистите с бурни освирквания на почивката и след мача.

Първият гол за гостите отбеляза Андреа Бертолачи в 37-ата минута след индивидуална акция, започната от собствената половина. Той пробяга почти цялото игрално поле без да бъде спрян, навлезе в наказателното поле, където Адил Рами се опита безуспешно да го спре с шпагат и опъна мрежата зад Диего Лопес. Преди това стражът на "росонерите" на няколко пъти опази вратата си от попадение при удари на Бертолачи и Закария Бергдих.

Второто попадение за Дженоа отново може да лежи на съвестта на бранителите. Негов автор стана Мбайе Нианг, след като удар на Тино Коста рикошира в него и спря в мрежата, а в основата на гола беше Яго Фалке.

Милан - Дженоа 1:3 Това стресна "росонерите", които реагираха и стигнаха до утешително попадение в 66-ата минута чрез френския защитник Филип Мексес, който се разписа със силен удар извън наказателното поле. Опитите на домакините да стигнат до обрат обаче бяха сериозно саботирани след изгонването на Жереми Менес за втори жълт картон, който бе доста спорен. Френският нападател си позволи да напсува рефера след решението му и най-вероятно ще отнесе по-сериозно наказание. С човек по-малко Милан допусна трети гол в добавеното време, когато Яго Фалке се разписа от дузпа. Преди това Диего Лопес бе спасил вратата си от сигурен гол и бе единственият, който агитката аплодира.

Милан - Дженоа 1:3 Дженоа след своята четвърта победа в последните пет мача вече има 50 точки и измести Фиорентина от последното шесто място, което дава право на участие в ЛЕ. Милан пък остана с 43 точки на 10-то място с едва десет победи от 33 мача, 13 равенства и 10 поражения и цели 42 допуснати гола срещу 46 отбелязани.