Черно море си свърши работата и чака съперника за трофея (видео)

Отборът на Черно море победи с 3:2 Локомотив (Пловдив) като гост и се класира на финал за Купата на България. Живко Атанасов вкара още в 4-ата минута за гостите, а Спас Делев изравни в 39-ата. Мамату Кулибали си вкара автогол след центриране на Делев в 67-ата минута. Матиас Курьор в 89-ата и 90-ата минута донесе успеха за варненци с две бързи попадения.

"Моряците" спечелиха с 5:1 на свой терен и с общ резултат 8:3 стигнаха до мач за трофея, където ще срещнат победителя от утрешния сблъсък Левски - Лудогорец.

Футболистите на Никола Спасов убиха интригата в днешния двубой още при първата открила им се възможност. Симеон Райков центрира от корнер, Атанасов се извиси в наказателното поле и с глава се разписа. "Смърфовете" отговориха с мощен изстрел на Дани Кики в 8-ата минута, но топката профуча край вратата.

В 22-ата минута Райков получи подаване от Вилиян Бижев и стреля без да се бави, но вратарят на домакините Александър Витанов успя с тяло да предотврати втори гол в мрежата си. В 33-ата минута контраатака на гостите премина през Райков, който намери Марчин Бургхард, но изстрелът му премина високо над вратата. Малко след него пропуски направиха последователно Бижев и Матиас Курьор.

Пловдивчани реагираха подобаващо и в 39-ата минута успяха да изравнят. Делев изпълни по отличен начин свободен удар и с помощта на напречната греда записа името си сред голмайсторите.

След почивката "черно-белите" натиснаха и пропуснаха да поведат чрез Дани Кики. Все пак в 67-ата минута центриране на Делев бе отклонено от защитника на варненци Кулибали и кълбото стана неспасяемо за Илия Николов - 2:1.

Само няколко минути по-късно Кики имаше възможност да върне интригата в двубоя, но направи непростим пропуск след удар с глава от вратарското поле.

Постепенно "моряците" вкараха двубоя в исканото от тях темпо и притъпиха устрема на съперника. В последните минути те използваха умело открилите се празни пространства и успяха да стигнат до пълния успех. Това стана след почти еднакви комбинации между Бижев и Курьор, завършили с попадения на втория в 89-ата и 90-ата минута.

ЛОКО (ПД) - ЧЕРНО МОРЕ 2:3

0:1 Атанасов (4)
1:1 Делев (39)
2:1 Кулибали (67-авт.)
2:2 Курьор (89)
2:3 Курьор (90)

ЛОКО (ПД): Александър Витанов, Христо Стамов, Александър Горанов (85-Бирсент Карагерен), Мартин Сечков, Здравко Илиев (46-Айкут Янъков), Мехди Бурабия, Георги Вълчев, Александър Якимов, Дани Кики, Емерик де Врийзе (69-Шабан Османов), Спас Делев

ЧЕРНО МОРЕ: Илия Николов, Мамату Кулибали, Кирил Котев, Живко Атанасов, Михаил Венков, Стенио дос Сантос, Марчин Бургхард (78-Даниел Георгиев), Матиас Курьор, Марк Клок (66-Тодор Паланков), Симеон Райков (60-Бакари), Вилиян Бижев

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Бурабия (ЛП); Бакари, Паланков (ЧМ)