Славия с издънка срещу последния (видео)

Отборите на Славия и Хасково изиграха слаб мач и завършиха 0:0 в последната среща от 27-ия кръг на "А" група.

В 8-ата минута Жереми Манзоро създаде първата опасност в мача, след като проби по лявото крило и центрира към вратарското поле, където обаче бранител в червено изчисти. Шест минути по-късно хитро подаване остави Карлос Фонсека очи в очи с Николай Банков, но ударът на фланговия състезател премина високо над вратата. В 20-ата минута Манзоро сътвори най-атрактивната ситуация в срещата до момента, стреляйки от над 30 метра, но Банков успя да избие кълбото със сетни сили.

В 25-ата минута "белите" стигнаха до гол, който обаче не бе зачетен заради неправилно отсъдена засада. Разписа се Димитър Пиргов с глава след силен изстрел на Славчо Шоколаров и неубедително изчистване на вратаря.

В 42-ата минута гостите за първи път погледнаха по-смело към вратата на съперника и Димитър Алексиев отправи плътен удар, който бе отразен от Марио Кирев.

В 59-ата минута Радослав Василев подаде към Петър Атанасов, който с технично изпълнение насочи топката към мрежата, но Орхан Акташ изчисти на сантиметри пред голлинията. В 68-ата минута Манзоро за пореден път проби по фланга и подаде към Василев, чийто удар от около пет метра бе отразен с една ръка от Банков.

До края на мача Станислав Маламов, Акташ и Деян Лозев от Хасково опитаха да застрашат Кирев, но ударите им минаха далеч от целта.