Виола се сгромоляса в Серия "А"

Отборът на Фиорентина се сгромоляса в Серия "А", след като се класира на полуфинал в Лига Европа. Момчетата на Винченцо Монтела загубиха с 1:3 на "Артемио Франки" от предпоследния в класирането състав на Каляри. Гостите напълно заслужено стигнаха до успеха с първите два гола на Дуе Чоп (7, 59) и фантастичен гол на Диего Фариас в даденото продължение на срещата. Преди него Алберто Джилардино намали в 74-ата минута. През седмицата Джанлука Феста пое състава то Саредния, след като Зденек Земан подаде оставка и веднага върна надеждата за спасение на тифозите.

Отборът нямаше победа от 11 кръга, но напълно заслужено днес надигра "виолетовите", които имаха доста промени в състава за разлика от мача с Динамо (Киев). Хърватският нападател на Каляри откри в 7-ата минута с удар от три метра, а в 59-ата минута удвои след хубав финт и диагонален удар. До днес той имаше само един гол в Серия "А". Пред него се отвори и възможност да вкара своя първи хеттрик, но пропусна.

Джилардино вкара отново за Виола за първи път от сезон 2011/2012 година, но това не се оказа достатъчно, тъй като хвърлени в атака да изравняват Фариас вкара страхотен гол след самостоятелна акция. За "виолетовите" е трета поредна загуба и втора поред на "Франки", като вече участието в Лига Европа другия сезон не е толкова сигурно, тъй като няколко отбори се доближиха до шестото място. Фиорентина има 49 точки преди гостуването на Ювентус, а Дженоа и Торино са само на две отзад, а Интер на четири, шест кръга преди края.

Каляри пък спечели за първи път от 1972 година във Флоренция и вече има актив от 24 точки, като изостава на осем от  17-ия Аталанта.