Славия изпусна Черно море във Варна (видео)

Черно море и Славия завършиха 1:1 в мач от четвъртия плейофен кръг на втората шестица. Ивайло Димитров откри за гостите от София, а Марчин Бургхард изравни, като и двете попадения паднаха след почивката.

За изпуснатите три точки далеч повече трябва да съжаляват белите, които имаха още три-четири много добри възможности за гол, но ги пропиляха.

Първата сериозна опасност бе пред вратата на моряците. Във втората минута гостите от София организираха добра атака отдясно, след която последва центриране. Стенио изби с глава, но в краката на Славчо Шоколаров, който отправи силен изстрел от 20 метра, но стражът на Черно море Александър Чанович изби в корнер.

В 12-ата минута шут на Манзоро мина над напречната греда на домакините. Само 120 секунди по-късно изстрел по земя на Манзоро бе избит от Чанович.

Черно море отговори с добра атака в 17-ата минута, при която стражът на белите Марио Кирев излезе да изчисти топката извън наказателното поле. Тя обаче попадна в краката на Курьор, който опита прехвърлящ удар, но вратарят се върна навреме и изби топката, а след това и Панов я изчисти малко преди голлинията.

Софиянци отговориха подобаващо в 19-ата минута, когато шут на Иван Вълчанов нацели напречната греда. След половин час игра Кулибали отправи страхотен шут от 27-28 метра, но топката профуча покрай лявата греда.

В 42-ата минута Славия организира поредната си добра атака за първата част, след която Манзоро се откъсна и излезе очи в очи с Чанович леко вляво, но стражът на моряците предотврати опасността. В заключителните секунди на полувремето и Димитров бе близо да вкара в домакинската врата, но Чанович отново улови.

След почивката двата отбора заиграха по-предпазливо. В 52-ата минута изстрел на Райков от фаул бе избит от Кирев. Славия отговори с контраатака, която завърши с извеждащ пас към Шоколаров. Фугболистът на софиянци преодоля излезлия да го пресрещне Чанович и стреля от малък ъгъл, но топката не стигна до мрежата на моряците.

Това се случи минута по-късно, когато Шоколаров центрира отдясно и Ивайло Димитров се разписа с глава - 1:0 за Славия.

Радостта на белите не трая дълго, тъй като Черно море изравни в 57-ата минута. Автор на попадението стана Марчин Бургхард, който вкара с глава след центриране от корнер.

В 77-ата минута Димитров бе близо до втори гол, но Чанович прояви добър рефлекс и изби в корнер силния шут с левия крак на нападателя. Шест минути по-късно Славия направи нов сериозен пропуск. Иван Вълчанов изведе Манзоро сам срещу вратаря, но футболистът на белите стреля в аут.

В 89-ата минута пред Манзоро се откри пореден добър шанс за попадение. Нападателят преодоля футболист на домакините, излезе леко вдясно и с техничен изстрел преодоля Чанович, но бранител на моряците изчисти на метър пред голлинията.

До края на срещата шут на Райков от фаул излезе в аут и така интригуващият сблъсък завърши 1:1, което отдалечи Черно море на три точки от лидера във втората шестица - Левски.