Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Локо Пд направи голяма крачка към спасението с гръмка победа (видео)

Отборът на Локомотив (Пловдив) направи голяма крачка към спасението. В пряка битка за оцеляване в елита "смърфовете" записаха гръмка победа с 4:0 над Марек и по този начин увеличиха преднината си пред дупничани на шест точки. По две попадения в днешната среща вкараха Мартин Камбуров (15, 70д.) и Бирсент Карагерен (50,58).

Пловдивчани записаха напълно заслужен успех, тъй като през целия мач превъзхождаха съперника. В 5-ата минута домакините създадоха сериозна опасност. След центриране по земя в наказателното поле на Марек, Ласиман овладя топката и стреля отблизо, но Емил Михайлов успя да избие в корнер.

Първото попадение отбеляза Мартин Камбуров в 15-ата минута. Нападателят се възползва от грешка на играч на гостите и след като премина през цялата защита, прати топката в мрежата. Това бе гол №150 на нападателя в "А" група.

В 32-ата минута Камбуров изпълни добре пряк свободен удар, но стражът Емил Михайлов показа класа и успя да избие коварния изстрел на нападателя.

В 39-ата минута Спас Делев не успя да се възползва от отлична възможност. Бившият нападател на ЦСКА пропусна да донесе комфорнта преднина на своя тим, след като от няколко метра напълно непокрит стреля с глава право в десния стълб.

Малко преди това Бирсент Карагерен се бе настанил в наказателното поле и шутира, но твърде неточно и кълбото излезе в аут. При тази ситуация Камбуров реагира бурно по адрес на съотборника си, тъй като имаше претенции, че е на по-добра позиция за стрелба.

През втората част "смърфовете" увеличиха оборотите и положиха на сериозен натиск своя опопент, който бързо се пречупи.

В 50-ата минута Карагерен вкара втори гол. Камбуров засече с глава центриране от фаул, стражът Михайлов изби, но при добавката Карагерен отблизо не сбърка.

В 58-ата минута Карагерен направи резултата класически, отбелязвайки красиво попадение.

В 70-ата минута Камбуров вкара за 4:0. Нападателят се разписа от дузпа отсъдена за нарушения срещу Йоан Ласиман.

В 59-ата минута Марек създаде меле пред вратата на домакините, но с общи усилия бранителите в "черно-бяло" успяха да се справят със сложната ситуация.

В минутите до края футболистите на Локомотив натиснаха отбора на Тенчо Тенев и съвсем спокойно можеха да стигнат до пети гол, но вратарят Михайлов на няколко пъти спаси своя отбор със самоотвержените си изяви.

ЛОКО ПД - МАРЕК 4:0

1:0 Камбуров 15
2:0 Карагерен 50
3:0 Карагерен 58
4:0 Камбуров 70д.