Бордо окончателно отказа Марсилия от титлата (видео)

В дербито от 32-ия кръг на Лига 1 Бордо победи с 1:0 Олимпик Марсилия и сложи край на надеждите на тима на Марсело Биелса да спечели титлата. Седрик Ямбере в 61-ата минута вкара гола за "жирондинци" след перфектно подаване на десния бек Мариано. По този начин Марсилия допусна втора поредна загуба, след като в миналия кръг отстъпи с 2:3 в прекия двубой срещу шампиона Пари Сен Жермен. В класирането ОМ остана на 4-о място, като изостава на 5 точки от парижани, но има и мач по-повече.

Гостите започнаха по-агресивно, но само гредата ги спаси от гол в началните минути след лоша реакция на Стив Манданда. Малко по-късно Андре-Пиер Жиняк подаде на Ромен Алесандрини, който също уцели гредата. Халфът на Бордо Ярослав Плашил беше близо до попадение с далечен изстрел, който обаче излезе в аут. В края на полувремето пък Седрик Карасо със сетни сили изби нов силен шут на Алесандрини.

След почивката стражът на домакините продължи да отчайва футболистите на Марсилия. Той спаси удар от удобна позиция на Жиняк и запази нулевото равенство, а в 61-ата минута Мариано центрира към Ямбаре и той отблизо засече топката във вратата на Манданда. Бордо можеше да вкара и втори гол, но Алексис Ромао блокира Диего Ролан, а в края на мача перфектна намеса на Людовик Сане осуети изравняването при поредната атака на Аелсандрини.