Наполи размаза Фиорентина в "тренировката" за ЛЕ (видео)

Тимът на Наполи разби Фиорентина с класическото 3:0 на "Сан Паоло". Футболистите на Рафаел Бенитес бяха по-добри от тези на Винченцо Монтела и заслужено стигнаха до трите точки. Мачът в Неапол днес противопостави двата останали представители на Серия "А" в турнира Лига Европа. На 1/4-финалите "Ла Виола" ще срещне Динамо (Киев), а "адзурите" ще премерят сили с германския Волфсбург.

Още в началото на мача Гонсало Игуаин можеше да открие резултата, но бразилският вратар на гостите Нето спаси майсторски. В 24-ата минута обаче последният бе матиран с прецизен удар на Дрис Мертенс от границата на наказателното поле. След почивката десният бек на Наполи Кристиан Маджо опита с техничен шут да намери далечния ъгъл, но сантиметри го разделиха от гола. В 71-ата минута резервата Марек Хамшик, който замени Игуаин, който пък нямаше ден, направи 2:0. В последните минути на срещата Хосе Кайехон бе оставен непокрит и отблизо прониза Нето за 3:0.

Победата приближи неаполитанците на 7 точки от третия в класирането Рома. С това се увеличава апетитът на отбора на Рафа за Шампионската лига. Същото важи и за "виолетовите" на Самолетчето, които, макар и да загубиха днес, са на точка зад Наполи.