Защото в Чехия атлетиката е на почит
Нова загуба за ЦСКА 1948 и усилена подготовка за другите български отбори в Турция – на живо с обзора на деня с пратениците на Sportal.bg
Преди броени дни в Прага завърши 33-ото Европейско първенство по лека атлетика в зала. Организаторите на надпреварата обявиха, че континенталният форум е бил изгледан на живо в зала "02 Арена" от 52 284 любителите на Царицата.
"Публиката беше невероятна, феновете направиха този шампионат специален", каза изпълнителният директор на шампионата Томаш Янку. 
"Планирахме няколко събития и състезания да привлечем феновете. Имахме няколко бегови състезания, продължихме с представяне на чешкия отбор, имахме също и изложба на ледени скулптури, която беше много успешна. Подготвихме и много събития за децата в училище по проекта 'Детска атлетика'", добави той.
"Ние искахме хората да искат шампионат в Прага и да бъдат част от събитието. Опитахме се да измислим различни кампании за привличане на публиката", сподели президентът на местната атлетическа федерация и на организационния комитет на първенството в Прага Либор Варханик. 
Снимки: european-athletics.org
ФОТОГАЛЕРИЯ със снимки на талисмана на първенството ТУК!!!