Вдъхновен Маслак защити евротитлата си на 400 м с рекорд на шампионатите

Най-голямата надежда на домакините за злато Павел Маслак защити титлата си в бягането на 400 метра на Европейското първенство по лека атлетика в зала в чешката столица Прага. Подкрепян неистово от публиката в зала “02 Арена, световният шампион на закрито от Сопот 2014 триумфира убедително на финала с 45.33 секунди, с което подобри с 6 стотни от секундата рекорда на шампионатите на поляка Марек Плавго от Виена 2002.

Втори с лично постижение от 46.25 секунди завърши Дилън Борле (Белгия), а трети също с личен рекорд от 46.26 секунди финишира Рафал Омелко (Полша).

В същата дисциплина при жените европейската титла извоюва украинката Наталия Пигида с лично постижение за сезона от 51.96 сек. Сребърния медал заслужи испанката Индира Тереро също с личен рекорд за сезона от 52.63 сек, а представителката на Великобритания Серен Бънди-Дейвис се нареди трета във финала с 52.64 сек. Ивета Путалова подобри рекорда на Словакия с 52.84 сек, но остана четвърта.

Снимка: Getty Images/Guliver