Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград 2:2 (предстоят дузпи)

Чепаринов с победа на ЕП в Йерусалим

Българският гросмайстор Иван Чепаринов спечели партията си от десетия кръг на 16-ото Европейско индивидуално първенство по шахмат в Йерусалим (Израел) с общ награден фонд 120 хиляди евро. Чепаринов победи с белите фигури руснака Иван Букавшин и с актив от 7,0 точки е 16-и във временното класиране. Според регламента на състезанието първите 23-ма шахматисти получават право да участват на световната купа. Днес е почивен ден на шампионата. В последния кръг утре Иван Чепаринов играе на втора дъска срещу чешкия гросмайстор Давид Навара, втори във временното класиране.

Кирил Георгиев стигна до реми с белите срещу Василий Усманов (Русия) и с 5.0 точки остана 147-и в подреждането. Лидер в класирането е Евгений Наер (Русия) с 8.0 точки. В състезанието участват 250 играчи от 33 европейски страни, а победителят ще бъде определен на 8-и март след изиграването на 11 партии по швейцарската система.