Това вече е най-добрата Валенсия в историята (видео)

Отборът на Валенсия спечели с 2:0 у дома над Реал Сосиедад в обедна среща от 25-ия кръг на Ла Лига. Пабло Пиати вкара две попадения в 53-ата и 56-ата минути. Никога в историята на Примера дивисион "прилепите" не са имали толкова много точки на този етап от надпреварата - 53. Тимът на Нуно Санто изпревари показателите на състава на Рафаел Бенитес от сезон 2003/04. С успеха валенсианците дръпнаха с осем точки пред петия Севиля преди срещата на андалусците тази вечер.

Домакините създадоха първата си опасна атака в осмата минута, завършила с изстрел на Хосе Гая. В 11-ата Иниго Мартинес изчисти топката след центриране на Иниго Мартинес. В 15-ата Фегули не беше точен при шут от удобна позиция. Натискът на "лос че" продължи, но гостите устояваха.

В 28-ата Шкодран Мустафи стреля с глава и Херонимо Руи изби над гредата. Минута по-късно Николас Отаменди беше оставен сам срещу вратаря и пропусна. Първата голова възможност за гостите от "Аноета" стана факт в 37-ата минута - Мустафи попречи на Серхио Каналес да се разпише.

В началото на втората част "лос че" успяха да ударят своя съперник. В 53-ата минута след хвърлен тъч Даниел Парехо центрира прострелно и Пиати насочи в близкия ъгъл, като топката беше затруднена след контакт с Йон Ансотеги. В 56-ата нисичкият аржентинец вкара второ попадение. Номер "11" беше оставен сам в наказателното поле и отблизо реализира след пас на Фегули - 2:0.

Баските не показаха футболни аргументи да се преборят за точка. В 70-ата минута на Алваро Негредо не му стигна мъничко точност при хубава домакинска акция. В 77-ата резервата Родриго Морено не беше прецизен от точката на дузпата след пас на Гая.

Валенсия записа четвърта поредна победа в Ла Лига и общо 16-и успех в първенството. "Чури урдин" отново показаха, че не играят солидно извън Сан Себастиан.

Снимки: "Марка"