Стоук вгорчи дебюта на Шърууд с победен гол в 93-ата минута (видео)

Стоук Сити победи с 2:1 Астън Вила като гост, вгорчавайки дебюта на новия мениджър на бирмингамци Тим Шърууд. Двубоят започна добре за домакините, които поведоха с гол с глава на Скот Синклеър в 20-ата минута. В самия край на първата част Маме Бирам Диуф израни резултата, след като преодоля отблизо Гузан за 1:1.

В 92-ата минута Виктор Моузес спечели дузпа за Стоук, която сам реализира, носейки трите точки на "грънчарите". В тази ситуация домакините останаха и с човек по-малко, след като Рон Влаар получи втори жълт картон заради нарушението за 11-метровия наказателен удар.

Стоук Сити е на десето място с 36 точки, докато Астън Вила остава в зоната на изпадащите - 19-и.