Интер се развихри и загря за битката със Селтик

Миланският гранд Интер разби Аталанта с 4:1 при гостуването си в Бергамо, което бе генерална репетиция за тима на Роберто Манчини преди мача със Селтик в Лига Еворпа. Джердан Шакири бе точен за "нерадзурите" от дузпа още в третата минута. Това бе първи гол за бившата звезда на Байерн (Мюнхен) с екипа на италианския отбор. В 27-ата минута Макси Моралес изравни за домакините, но след това Интер натисна газта и съкруши своя съперник.

Полузащитникът Фреди Гуарин опъна мрежата на два пъти, а в 72-ата минута Родриго Паласио фиксира крайното 4:1 за "черно-сините". Момчетата на Манчо са на пет точки от зона "Лига Европа", а през следващата седмица гостуват в Шотландия в 1/16-финал от същия турнир. Победителят в ЛЕ ще получава златна квота за Шампионската лига и в Италия очакват, че интеристите ще се хвърлят здраво по пътя към финала във Варшава.