Вход / Регистрирай се

Гледай на живо

Нова загуба за ЦСКА 1948 и усилена подготовка за другите български отбори в Турция – на живо с обзора на деня с пратениците на Sportal.bg

Джонсън-Томпсън подобри рекорда на Великобритания в скока на височина

Джонсън-Томпсън подобри рекорда на Великобритания в скока на височина

Катарина Джонсън-Томпсън постави нов рекорд на Великобритания в скока на височина в зала, след като защити националната си титла от миналата година по време на първенството в Шефилд. 22-годишната седмобойка преодоля 1.97 м и направи неуспешен опит на 2.00 м. Сребърната медалистка в скока на дължина от Световното първенство в зала в Сопот (Полша) през 2014-а държеше и предишния национален рекорд под покрив с 1.96 м от миналата година.

"Щастлива съм, че поставих личен рекорд, но не мога да повярвам", каза тя след състезанието.

17-годишната Морган Лейк пък подобри националния рекорд на Великобритания за девойки, след като преодоля 1.94 м за втората позиция в скока на височина при дамите. Това обаче беше достатъчно на световната шампионка за девойки от миналата година да си осигури място в отбора за Европейското първенство в Прага (Чехия) от 6 до 8 март заедно с победителката Джонсън-Томпсън. Трета в сектора се нареди Изобел Пули с 1.88 м.

Чижинду Уджа спечели титлата на 60 м при мъжете с 6.57 сек, а Дина Ашер-Смит беше най-бърза в същата дисциплина при жените със 7.15 сек. 



Снимки: Getty Images/Guliver

ФОТОГАЛЕРИЯ от шампионата на Великобритания ТУК!!!

 
 

Следвай ни:

Още от Лека атлетика

Виж всички