Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Класическа Севиля срещу андалуско препятствие (видео)

Отборът на Севиля временно се настани на четвърта позиция след успех с 3:0 над Кордоба в андалуски дуел от 23-ия кръг на Ла Лига. Зрителите на "Рамон Санчес Писхуан" от доста време не бяха виждали два гола след корнер в полза на своя тим, а този път точни при такива положения бяха Гжегож Криховяк (38) и Висенте Ибора (76). Карлос Бака пък реализира дежурния си гол.

В шестата минута Хуан Антонио Рейес първи имаше възможност за гол - Хуан Карлос се намеси на два пъти. В 12-ата Висенте Ибора стреля от въздуха и пак вратарят реагира добре. Постепенно гостите от "Нуево Арканхел" погледнаха по-смело към Серхио Рико, а "лос бланкирохос" често губеха топката. В 31-ата минута Набил Гилас не насочи точно с глава след прекрасна контра и пас на Хелдън Рамос. В края на полувремето севилци нанесоха два удара. В 38-ата минута Гжегож Криховяк вкара с глава след центриране от корнер. В 44-ата Николас Пареха подаде към Витоло в наказателното поле, крилото насочи топката покрай вратаря и Карлос Бака сложи крак на метър от голлинията, за да отбележи.

В 51-ата минута Даниел Карисо нацели гредата след удар с глава след пас на Рейес. В 54-ата минута резервата на гостите Патрик Екенг беше изгонен за удар в лицето на Витоло. Тимът на Унай Емери продължи да играе по-силно и логично вкара и трети гол. В 76-ата Ибора остана непокрит при ъглов удар след страхотен пас на Евер Банега. Две минути по-рано Криховяк беше изгонен с директен червен картон за грубо влизане на Кърхин.

Севиля има точка аванс пред Валенсия, като 'прилепите" имат мач по-малко. Кордоба ще се бори за оцеляване.

Снимка: "Марка"