Хетафе попари Севиля

Отборът на Хетафе надви с 2:1 гостуващия Севиля в среща от 22-ия кръг на Примера дивисион, играна на "Колисеум Алфонсо Перес" в мадридското предградие. Алваро Васкес (29 - дузпа) и Педро Леон (86) донесоха успеха за тима на Кике Санчес Флорес. Гжегож Криховяк се разписа за южняците в 67-ата минута. Това е трета загуба в рамките на четири мача за андалусците и те може да загубят четвъртата си позиция.

Срещата започна с добър диагонален изстрел на Алваро Васкес, при който Серхио Рико изби в седмата минута. Две минути по-късно Николас Парехо стреля хитро покрай стената от фаул, но в аут. В рамките на 14-ата минута и двата тима създадоха опасности. Първо Самир намери лошо топката от ждроб от 15 метра, а след това Висенте Ибора шутира неточно след добро сваляне на топката на Яго Аспас.

В 28-ата минута резервата Диого Фигейраш събори Алваро - дузпа. Потърпевшият реализира с техничен нисък удар: 1:0. В 36-ата андалуският състав можеше да изравни, но Рико се хвърли пред Карлос Бака, а след добавката топката премина над гредата. В 45-ата Алексис Руано изпълни много добре удар от въздуха, но Рико беше застанал предвидливо.

Втората част започна с безплоден натиск на тима на Унай Емери. Първата опасност за втората част се случи пред вратата на Рико: Фернандо Наваро изчисти от малкото наказателно поле пред Самир. В 65-ата Евер Банега стреля отсечено и Жонатан Лопес изби над гредата.

В 67-ата "лос бланкирохос" стигнаха до равенство. Отбитата топка попадна пред Гжегож Криховяк и той я прати в близкия ъгъл след изстрел от 20 метра: 1:1. В 86-ата минута домакините съумяха да отбележат. Резервата Педро Леон се възползва от неумело избиване на вратаря и добави в мрежата за радост на малкото зрители на стадиона. В последните добавени секунди домакините изпуснаха да вкарат и трето попадение.