Ботев (Пловдив) падна с 0:2 от румънския Газ Метан в Анталия

Ботев (Пловдив) падна с 0:2 от румънския Газ Метан в контролна среща, играна в Анталия. Това бе втората загуба на "жълто-черните". Преди това възпитаниците на треньора Петър Пенчев отстъпиха с 1:3 на Гурник (Забже).

В 4-ата минута Томаш Иршак посрещна, отбита след изпълнение на корнер топка. След силния му удар от около 18 метра коженото кълбо премина над напречната греда. Румънците поведоха в резултата при първата си опасна атака. В 19-ата минута след центриране от свободен удар футболистите в "жълто-черно" позволиха на левия защитник на румънците Веласкес да остане непокрит в наказателното поле и с глава да открие резултата в мача. Пет минути по-късно Йордан Христов стреля в двожение, но топката излезе в аут. "Канарчетата" натиснаха и в 33-ата минута Божидар Васев пропусна най-чистото положение в мача до момента. Огнянов изведе хитро Йордан Христов зад защитата, десният бек центрира успоредно на гол линията към Васев, който от няколко метра не засече топката по най-добрия начин и я изпрати в аут. Роман от тима на съперника излезе на удобна позиция в 39-ата минута, но не уцели вратата, пазена от Адам Стаховяк. Три минути по-късно Момчил Цветанов изведе Иршак на удобна позиция, последна удар, но вратарят на румънците Плешка хвана топката.

В началото на второто полувреме Ботев пропуска нова отлична възможност да изравни резултата. Мариян Огнянов триково пропусна топката за Божидар Васев в 51-минута. Пред левия халф се откри пространство, което той използва, за да нахлуе от ляво в наказателното поле. За Васев имаше опции да стреля или да търси подаване към Иван Цветков, той избра второто, но пасът му бе пресечен от защитник на румънците. В 67-ата минута Ботев получи втори гол. При центриране на идентична на първия гол ситуация Роман Инез стигна пръв до топката и след като играя с нея тя описа парабола, отклони се от страничната греда и спря в мрежата, като се получи автогол. В края на мача "канарите" натиснаха, но пропуски напарвиха Цветелин Чунчуков и Станислав Дрянов.

Голмайстори: 0:1 Веласкес (19), 0:2 Роман Инез (67 автогол)

Ботев: Адам Стаховяк, Йордан Христов, Пламен Николов, Роман Инез, Лазар Марин, Томаш Иршак, Милен Гамаков, Мариян Огнянов, Божидар Васев, Момчил Цветанов, Иван Цветков (Християн Казаков, Цветелин Чунчуков, Станислав Дрянов)

Газ Метан: Плешка, Захария, Абрудан, Виша, Веласкес, Тахар, Тодия, Лулаку, Куртеан, Петре, Роман ( Крецо, Силаги, Елтон, Кирстиа, Монтеано, Космо, Аврам, Бекое)

СНИМКА: botevplovdiv.bg