Хари Кейн наказа защитната тактика на Венгер и вкара Тотнъм в топ 4 (видео)

Тотнъм стигна до обрат и победи с 2:1 Арсенал в дербито на Северен Лондон. Селекцията на Арсен Венгер, който в този двубой заложи на по-дефанзивна тактика, поведе в резултата в 11-ата минута след гол на Месут Йозил. Тотнъм обаче не се отказа да преследва победата и през втората част стигна до заслужен обрат след два гола на Хари Кейн (56' и 86'), който вече има 22 попадения от началото на сезона. Благодарение на успеха "шпорите" се изкачиха на четвърто място във временното класиране.

Набил Бенталеб се завърна в състава на домакините, като той бе предпочетен пред Паулиньо. Ерик Дайър пък започна вместо Федерико Фасио.

Алексис Санчес не успя да се възстанови навреме от своята контузия и отпадна от групата на Арсенал за днес. Тио Уолкот бе на скамейката за началото, а Дани Уелбек стартира вместо него.

Арсенал започна по-прибрано, но при първата си опасна контраатака "топчиите" излязоха напред в резултата. Дани Уелбек проби отдясно, преодолявайки с лекота Роуз, след това върна към Жиру, който мигновено продължи към Йозил. Германецът засече от въздуха - 0:1. Няколко минути след това Оспина спаси остър удар на Дани Роуз, а в 16-ата минута гостите претендираха за дузпа, след като Райън Мейсън игра с ръка в наказателното поле. Мартин Аткинсън обаче подмина ситуацията.

Нова възможност се откри пред Роуз в 22-ата минута, но този път изстрелът на левия бек премина встрани от целта.

В 56-ата минута Хари Кейн изравни резултата, наказвайки пасивната игра на Арсенал. Муса Дембеле засече с глава центриране от корнер, Оспина спаси, но отбраната на "топчиите" изпусна Кейн на далечната греда и нападателят засече отблизо. Много скоро след това "шпорите" бяха близо до пълен обрат, но стражът на Арсенал отново спаси след опасен удар на Дембеле. Лорис също се намеси решаващо, спасявайки изстрел на Уелбек.

В 64-ата минута отново Оспина бе над всички, избивайки шут на Бенталеб.

Четири минути преди края Кейн засече с глава центриране на Бенталеб и насочи много добре топката в левия ъгъл на вратата на Оспина, правейки обрата пълен.

С днешния успех Тотнъм се изкачи на заветната четвърта позиция с актив от 43 точки - една повече от Арсенал.