Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Спартак (Плевен) изненада Локо (Горна Оряховица) като гост

Тимът на Локомотив (Горна Оряховица) загуби с 1:2 от гостуващият му Спартак (Плевен) в контрола. Мачът протече равностойно, като битката бе предимно между двете наказателни полета. През първата част съперниците сгрешиха по веднъж и резултатът стана 1:1.

В 6-ата минута Калоян Тодоров не успя да попречи на съперник, последва центриране и Любомир Генчев изведе домакините напред – 1:0. Десетина минути преди почивката вратарят на "железничарите“ се забави при центриране и фаулира Венцислав Миленов. Кристиян Григоров реализира отсъдената дузпа за 1:1.

След почивката за плевенчани излезе почти юношеска формация, водена от опитните – бившият "армеец" Петър Стоянов и наскоро назначеният директор на ДЮШ – бившият македонски национал Роберт Петров. В 71-ата минута голобрадият Траян Димитров даде отличен пас към юношеския национал Преслав Антонов. Бившият играч на Лудогорец надбяга последният защитник на Локо и шутира покрая вратаря за крайното 2:1 за Спартак.