Късни голове зарадваха Марсилия

Пред 42 601 зрители на своя стадион "Велодром" отборът на Олимпик Марсилия победи Гинган с 2:1 в мач от 21-вия кръг на френското първенство. Така тимът на Марсело Биелса е на второ място във временното класиране с 44 точки, само на една точка зад лидера Лион, който е начело с 45 точки. На трето място е шампионът през последните две години Пари Сен Жермен с 41 точки.

Марсилия стигна до победата с два късни гола - в 84-ата минута Марио Лемина изведе домакините напред в резултата, а в 89-ата минута Андре-Пиер Жиняк увеличи на 2:0. Но емоциите продължиха - в добавеното време Род Фани получи червен картон за нарушението си и бе отсъдена дузпа в полза на гостите от Гинган. От бялата точка Клаудио Бовю намали на 1:2.

Гинган е на 13-о място във временното класиране с актив от 25 точки.