Лион продължава да наказва отбори из Франция

Отборът на Лион продължава отличното си представяне в Лига 1. "Хлапетата" взеха поредния си скалп в шампионата, като този път жертва бе домакинът Ланс, който бе победен с 2:0 в двубой от 21-ия кръг на надпреварата. Така Лион записа шеста поредна победа в Лига 1, а също така играчите на Юбер Фурние от четири мача не са допускали попадение във вратата си. Головата разлика на тима в тези двубои е 13:0.

Домакините от Северна Франция започнаха по-активно мача и в първите минути можеха да открият резултата, но пропуски направиха Адамо Кулибали и Пиерик Валдивия. Така се стигна до 22-ата минута, когато при едно центриране на Набил Фекир Жан-Филип Гбамен си отбеляза автогол. Четири минути по-късно пък Бубакар Сила игра с ръка в наказателното поле и съдията отсъди дузпа в полза на Лион. Зад топката застана голмайсторът на "хлапетата" Александре Лаказет и отбеляза 20-ия си гол в шампионата. През втората част и двата тима имаха по няколко положения за гол, но до ново попадение не се стигна.

Така Лион увеличи преднината си на върха в класирането на четири точки. "Хлапетата" са с 45, а вторият Олимпик Марсилия е с 41. ОМ обаче е и с мач по-малко. Ланс пък е в зоната на изпадащите с 19.