Уест Хам се завърна към победите с класика срещу Хъл (видео)

Уест Хам срази с 3:0 Хъл Сити на "Болейн Граунд", слагайки край на серията си от четири поредни срещи без победа в Премиър лийг. "Чуковете" изиграха неубедително първо полувреме и страхотни втори 45 минути, в които паднаха и трите гола, реализирани от Андрю Каръл (49'), Морган Амалфитано (69') и Стюарт Даунинг (72').

Хъл Сити изненадващо започна доста по-силно на "Болейн Граунд", като в основата на почти всички опасни атаки на гостите бе Соне Алуко. Англичанинът развинти отбраната на "чуковете" но в решаващите моменти не успяваше да нанесе голов удар и да изведе Хъл напред. Пет минути преди края на първата част Уест Хам можеше да стигне до гола. Енер Валенсия засече с глава след корнер, Макгрегър докосна топката, след което тя срещна напречната греда.

В самото начало на втората част Кевин Нолан пропусна чудесна възможност да отрие резултата. Веднага след това - в 49-ата минута, Анди Керъл изведе домакините напред. Енер Валенсия стреля силно от границата на наказателното поле, Макгрегър изби, а голмайсторът на "чуковете" успя да реагира най-добре и да прати топката във вратата. В 57-ата минута Енер Валенсия вкара втори гол, след като бе изведен добре от Сонг, но попадението бе отменено заради доста спорна засада.

Тази грешка обаче не се оказа фатална, защото само в рамките на няколко минути домакините вкараха още два гола, с които решиха крайния изход. Първо, в 69-ата минута, Енер Валенсия пусна много добре към появилия се като резерва Амалфитано, който копна технично топката над плонжиралия Макгрегър - 2:0. Само три минути след това Стюарт Даунинг направи преднината на "чуковете" класическа. Алекс Сонг отне в своята половина и с 40-метров пас изведе бившия играч на Ливърпул, който хладнокръвно стреля в близкия ъгъл.

Пет минути преди края гредата спаси гостите от четвърти гол след удар на Нолан.

Уест Хам е на седмо място, на четири точки от четвъртото място. Хъл е в зоната на изпадащите с 19 пункта.