Лудогорец наби германци след брилянтен гол на колумбиец (видео)

Лудогорец стартира с победа 2015 година, след като спечели с 1:0 срещу Гройтер Фюрт първата си контрола в Турция. Единственото попадение отбеляза колумбиецът Себастиан Ернандес, който вкара в 64-ата минута след брилянтно изпълнение на пряк свободен удар.

Наставникът на българския тим Георги Дерменджиев заложи на две различни единайсеторки в двете полувремена.

Проверката започна равностойно и без положения пред двете врати. Единствената по-опасна ситуация в първите 10 минути бе пробив на Мисиджан отляво, когато холандецът преодоля на скорост двама противникови футболисти и нахлу опасно в наказателното поле на германците, но бранител на Гройтер Фюрт успя да го спре с шпагат.

Германците, които са 12-и във Втора Бундеслига, отговориха със силен шут Вуртц в 12-ата минута, но Чворович изби в корнер. Седем минути по-късно Марселиньо центрира към Безяк, словенецът стреля със задна ножица, но неточно. В 21-ата минута пред Марселиньо се откри добра възможност за гол след грешка на германската отбрана, но шутът му спря в крак на защитник.

Минута по-късно отлична скоростна атака отдясно завърши с пас към Ешпиньо, който от удобна позиция стреля високо над вратата.

В 28-ата минута Лудогорец имаше отлична възможност да открие резултата, когато след извеждащ пас Марселиньо и Мисиджан се озоваха сами срещу вратаря. Бразилецът остави топката към холандеца, който стреля без забавяне, но стражът на Гройтер Фюрт Хезъл го парира добре и изби в корнер.

Девет минути по-късно двата отбора си размениха по едно чисто голово положение. Първо Марселиньо не успя да вкара от метър, стреляйки с пета, но слабо, и Хезъл спаси. В ответната атака Вуртц центрира отдясно към Каспер, играчът на германците стреля с глава от 5-6 метра, но топката облиза дясната греда и излезе в аут.

До края на полувремето двата отбора намалиха темпото, положенията липсваха и първата част приключи при 0:0.

В началото на втората част наставникът на българския шампион Георги Дерменджиев смени всичките си полеви играчи. Същото стори и колегата му от Гройтер Фюрт.

В първите минути на второто полувреме Кишада и Вандерсон опитаха изстрели от средна дистанция, но те не затрудниха германския вратар.

Така се стигна до 64-ата минута, когато Даниел Абало бе фаулиран пред наказателното поле на германците. С изпълнението на фаула се нагърби Себастиан Ернандес, който след страхотен шут над стената заби топката под напречната греда - 1:0 за Лудогорец.

Малко по-късно българският тим получи нова възможност да стреля от пряк свободен удар. този път зад топката застана Вандерсон, който шутира в ръцете на германския страж.

От тук до края на контролата Лудогорец контролираше мача, но най-опасното положение бе пред тяхната врата. В 87-ата минута футболист на Гройтер Фюрт можеше да изравни, но стреля слабо от 3-4 метра и Владо Стоянов улови.

Следващата проверка на орлите ще се играе на 20 януари, а противник ще е Динамо (Москва).

ЛУДОГОРЕЦ - ГРОЙТЕР ФЮРТ 1:0

1:0 Себастиан Ернандес 64

ЛУДОГОРЕЦ: Иван Чворович (31-Аргилашки, 61-Стоянов), Жуниор Кайсара, Георги Терзиев, Александър Александров, Преслав Петров, Христо Златински, Фабио Ешпиньо, Михаил Александров, Марселиньо, Върджил Мисиджан, Роман Безяк

В 46-ата минута влизат: Василев, Моци, Барт, Витиня, Дяков, Анисе, Ернандес, Абало, Вандерсон, Кишада

ГРОЙТЕР ФЮРТ: 1. Хезъл, 2. Бенедикт Рьокер, 3. Корчмар, 7. Гиселман, 8. Фюрстнер, 10. Шьорк, 11. Тринкс, 13. Калиджиури, 21. Каспер, 26. Жи Джин Лам, 22. Вуртц

БИСЕР ТОШЕВ, специален пратеник на SPORTAL.BG в Анталия!

Снимки: SPORTAL.BG