Негредо зарадва Валенсия в петголов мач

Отборът на Валенсия временно се изкачи на трето място след труден домакински успех с 3:2 над Алмерия в среща от 19-ия кръг на Примера дивисион. Даниел Парехо (11) и Родриго Морено (28) на два пъти даваха крехък аванс на "прилепите", но два гола на Томер Хемед (13 и 33) възстановяваха статуквото. В 83-ата резервата Алваро Негредо донесе успеха, с който "лос бланкинегрос" застигнаха по точки шампиона Атлетико Мадрид и дори го изпревариха по голова разлика.

Първото полувреме предложи цели четири попадения, придружени с много интригуващи мигове. Началото на срещата беше спокойно и на практика падна гол след първата опасна акция. В 11-ата минута Антонио Бараган и Енцо Перес разиграха, десният бек центрира и Даниел Парехо отбеляза въпреки намесата на Жулиан Куеста. Стотина секунди по-късно гостите от "Нуево Медитеранео" изравниха - Уелингтон Силва центрира, Томед Хемед изпревари Лукас Орбан и реализира.

В 28-ата Андре Гомеш намери Пако Алкасер в наказателното поле, той центрира ниско и Родриго Морено засече от шест метра в мрежата. Радостта на "бяло-черните" отново не продължи дълго. В 33-ата минута Хемед направи 2:2, след като засече с глава центриране от корнер. В 36-ата Хемед можеше да направи хеттрик, но след насочването му с глава топката се удари в гредата.

След почивката домакините упражниха сериозен натиск, но трудно стигаха до опасни шутове. В 52-ата дебютантът Жоао Кансело центрира отдясно, след което Андре Гомеш стреля извън целта. След час игра Нуно Санто предприе офанзивна смяна, заменяйки Хави Фуего с голаджията Алваро Негредо. Едва три минути след появата си номер 7 беше на голова позиция, но ударът му с глава беше спрян от Куеста.

В 82-ата Алкасер разтресе напречната греда. Секунди по-късно Негредо беше в прегръдките на своите съотборници, след като поредният му опит с глава се оказа голов. Бившият реализатор на Манчестър Сити скочи на втората греда и от пет метра наказа вратаря след пас на Хосе Гая - 3:2.

Така Валенсия се отърси от отпадането си за Купата на краля и до края на сезона ще мисли само за постигане на целта си в първенството - място в Шампионската лига.