Пресконференция на Николай Костов преди мача със Славия

Манучо с грандиозен пропуск и важен гол (видео)

Отборът на Райо Валекано надви като гост с 1:0 Реал Сосиедад в мач от 19-ия кръг на Примера. Алберто Манучо беше основен герой на двубоя на "Аноета", въпреки че капитанът на баските Чаби Прието изигра своя мач номер 400 с екипа на "бяло-сините". Тъмнокожият нападател направи огромен пропуск в добавеното време на първото полувреме, а в 81-ата минута отне точките от ръцете на Дейвид Мойс и компания.

През първата част срещата беше изравнена. Гостите от "Вайекас" имаха по-голям процент владение на топката. Головите шансове за момчетата на Пако Хемес дойдоха в края на полувремето. Роберто Трасорас изпусна на два пъти (42 и 44), а Алберто Буено стреля неточно с глава. В 45-ата Алберто Манучо пропусна на празна врата и този пропуск веднага се завъртя в социалните мрежи. Бившият нападател на Манчестър Юнайтед имаше пред себе си празната врата, но вместо да стреля на три метра от голлинията, само замахна с по-слабия си ляв крак и след това догони топката.

В 56-ата минута баските изградиха хубава атака, а Иманол Агирече стреля от точката на дузпата, но защитник изби в корнер. В 73-ата отново "деветката" на "чури урдин" си изработи позиция за шут и топката премина доста високо. Манучо успя да се реаншира за грандиозния си пропуск с решаващ гол в 81-ата минута. Трасорас центрира, нападателят стреля с глава и топката попадна в мрежата с помощта на гредата - 0:1.

Сансебастианци са на 12-а позиция, а Райо се изкачи на деветото място.