Изненадващ голмайстор продължи възхода на Лестър (видео)

С попадение на Пол Кончески в края на първото полувреме Лестър надви Астън Вила с 1:0 и продължи възхода си. "Лисиците" все още са на дъното в класирането, но има 7 точки от последните си 3 мача и вече се изравни с Кристъл Палас. Вила пък вече нямам победа в 6 поредни мача и напрежението върху мениджъра Пол Ламбърт се покачва.

Наставникът на домакините Найджъл Пиърсън не можеше да разчита на новото попълнение Андрей Крамарич, а привлеченият от Челси страж Марк Шварцър остана на пейката. Леонардо Уйоа и Дейвид Нюджънт бяха двойката нападатели на Лестър, а Марк Олбрайтън и Антони Нокер атакуваха по двата фланга.

Вила беше без контузения защитник Рон Влаар, който ще отсъства от терените около 6 седмици, но в състава се завърна Кристиан Бентеке.

Още в първите минути Дани Симпсън напредна опасно и центрира към Нюджънт, но той не успя да засече добре топката. Нападателят на домакините направи още един пропуск, когато стреля в аут, вместо да подаде на свободния Нокер. В средата на полувремето гол на Бентеке беше отменен заради засада, но като цяло Вила рядко атакуваше. В 26-ата минута Нюджънт за пореден път не показа здрави нерви и стреля в аут в ситуация, в която бе длъжен да открие резултата.

Нюджънт определено нямаше ден и в 41-ата минута негов удар разтресе гредата. Малко по-късно обаче логиката възтържестува и Лестър поведе. След продължителна атака на "лисиците" топката попадна на крака на Пол Кончески, който с прецизен удар я прати в незащитения ъгъл на вратата, пазена от Брад Гузан.

След подновяването на играта коварно центриране на Олбрайтън беше на път да изненада стража ба Вила, но той успя да избие в корнер. В 59-ата минута самият Олбрайтън можеше да се разпише срещу бившия си тим, но Гузан спаси удара му.

Гостите постепенно се активизираха и Том Клевърли пропиля добра възможност да изравни. В 87-ата минута Али Сисоко се озова на чудесна позиция, но не можа да нанесе качествен удар. В края на мача се стигна до грозни сцени. Мати Джеймс от домакините беше изгонен за брутално влизане с двата крака срещу Джорс Окоре, а за гневната си реакция Киърън Кларк получи втори жълт картон и също пое към съблекалните.