Ейбар изненада Еспаньол като гост

Отборът на Ейбар успя да надхитри Еспаньол и да го победи с 2:1 в гостуването си на "Корнея ел Прат" от 17-ия кръг в Примера дивисион. Гостите вкараха два гола за две минути в края на първото полувреме и след това не допуснаха обрат.

Ману дел Морал даде преднина на Ейбар в 34-ата минута след асистенция на Саул Берхон. Само три минути по-късно Енеко Боведа удвои преднината на своя тим с глава след корнер. В началото на второто полувреме пък гол на Федерико Пиовакари бе отменен заради засада.

В края на мача Еспаньол организира сериозен натиск и в 80-ата минута Фелипе Кайседо засече с глава едно центриране в наказателното поле за 1:2. След това домакините имаха още няколко добри шанса да стигнат поне до точката, но ги пропиляха и трябваше да преглътнат загубата.

С тази победа Ейбар излезе на 8-ото място с 23 точки. Еспаньол пък остава на 10-ата позиция в таблицата с 20 точки.