Арсенал пречупи най-слабия гост в Англия за трудно 2:1 (видео)

Тимът на Арсенал победи с 2:1 Куинс Парк Рейнджърс и така нанесе девета поредна загуба на отбора на Хари Реднап при неговите гостувания. За кой ли път този сезон в основна фигура за "артилеристите" се превърна тяхното лятно попълнение Алексис Санчес. Той откри резултата в края на първата част, а след това асистира и на Томаш Росицки за втория гол. Чарли Остин намали изоставането на гостите от дузпа в 77-ата минута, а почти 40 минути те играха с човек повече на терена заради червен картон на Оливие Жиру. Въпреки това те така и не успяха да завоюват първата си точка далеч от дома през сезона и остават в опасна близост до изпадащите. Арсенал пък се доближи само на две точки от четвъртата позиция.

Още в самото начало домакините можеха да стартират по перфектен начин, след като Алексис Санчес си спечели дузпа, но пропусна да я материализира благодарение на отлична намеса от страна на Робърт Грийн, който спаси удара му.

Все пак Санчес успя да се разпише и откри резултата в 37-ата минута. Той бе оставен напълно непокрит в наказателното поле от пазещия го персонално в тази ситуация Арман Траоре и от пет метра нямаше проблеми да разстреля с глава Робърт Грийн след центриране на Киърън Гибс. Така "артилеристите" завършиха по най-добрия начин първата част, в която доминираха над своя опонент и заслужено имаха аванс в нейния край.

Още в самото начало на второто полувреме обаче Оливие Жиру реши да направи остатъка от двубоя по-интересен. Той изпусна нервите си при игрова ситуация пред наказателното поле на Куинс Парк Рейнджърс и удари с глава Недъм Онуа, за което бе отстранен с директен червен картон от рефера Мартин Аткинсън.

Това обаче не попречи особено на домакините, като отново в основата на добрата им игра бе тяхната голяма звезда през сезона Алексис Санчес. Той увлече двама бранители на гостите с влизане в наказателното им поле, а след това предостави топката на Томаш Росицки, за да отбележи той за 2:0.

Все пак гостите успяха да материализират численото си преимущество в края на мача. В 77-ата минута те получиха правото да изпълнят и дузпа, след като Джуниър Хойлет падна в наказателното поле след съприкосновение с Матийо Дебюши. От бялата точка Чарли Остин опита да скъса мрежата с мощен удар, който не остави шансове на Войчех Шчесни да спаси, макар да мина на милиметри от тялото му.

Това попадение направи последните минути на двубоя изключително драматични. В 89-ата минута Матийо Фламини изби топката пред своята голлиния след удар на футболист на домакините с глава след изпълнение на корнер. В последната 90-а минута пък Боби Замора бе фаулиран в наказателното поле от Киърън Гибс, но този път рефера не посочи бялата точка. Така домакините удържаха своя аванс и се доближиха до зона "Шампионска лига". Гостите пък продължават да нямат дори точка в актива си като гост.