К.П.Р. приключи с "ФА Къп" със срамно 0:3

Отборът на Куинс Парк Рейнджърс се сбогува с турнира "ФА Къп" още след първия си мач в надпреварата, след като загуби с 0:3 като домакин на своя "Лофтъс Роуд" от полуфиналиста в турнира за Купата на Лигата Шефийлд Юнайтед. Възпитаниците на Хари Реднап изнесоха много слаб мач пред собствена публика и отправиха само един удар в очертанията на вратата на своя съперник дело на Боби Замора, който бе отразен от вратаря на гостите. В същото време отбраната на К.П.Р.  допусна редица грешки и заслужено напусна най-стария клубен турнир в света за пореден път в ранните етапи на надпреварата.

Отборът на Хари Реднап е спечелил само две срещи в турнира за Купата на Англия от 14 години насам. Общо 46 пъти в историята си Куинс Парк Рейнджърс е отпадал в първия кръг на турнира, в който е стартирал, от общо 70 участия в него.

Марк МакНълти откри резултата на "Лофтъс Роуд" след контраатака на гостите в края на първата част, а Джамал Кембъл-Райс удвои аванса на "остриетата" четири минути след подновяването на играта за второто полувреме. Отново той оформи крайното 0:3 в допълнителното време на срещата. След края на двубоя публиката на домакините освирка мениджъра Хари Реднап и неговите възпитаници.

КУИНС ПАРК РЕЙНДЖЪРС - ШЕФИЙЛД ЮНАЙТЕД 0:3
0:1 - МакНълти (36)
0:2 - Кембъл-Райс (49)
0:3 - Кембъл-Райс (93)