Пълен абсурд, Хартинг се извини, че е бил избран за Спортист №1 на Германия

Да спечелиш награда и да се извиняваш, че си я спечелил. В тази абсурдна ситуация беше поставен Роберт Хартинг. Олимпийският, световен и европейски шампион в мятането на диск беше избран за Спортист №1 на Германия за 2014 г. заедно със скиорката Мария Рийш. Той обаче беше подложен на критика, защото е изпреварил в подреждането двама олимпийски шампиони от Сочи - победителя в северната комбинация Ерик Френцел и двойния златен медалист в спускането с шейнички Феликс Лох.

През 2014 г. Хартинг спечели втора поредна европейска титла в мятането на диск и стана победител в своята дисциплина в Диамантената лига, но самият той се съгласи, че Олимпийските игри в Сочи са с по-голяма стойност от шампионата на Стария континент.

"Не съм сигурен как оценявате това. Извиних се веднага на представителите на зимните спортове. Смятам, че олимпийският успех е с по-голяма стойност от европейските титли. Момчетата спечелиха златни медали там и по-лошото е, че аз съм на върха", сподели сконфузеният Хартинг.

Той беше поставен на първа позиция, Френцел остана втори, а на Лох беше отредено третото място.

Отказалата се от спорта трикратна олимпийска шампионка в ските Мария Рийш, която спечели наградата за №1 при жените, каза: "трябва да приемем гласуването". Тя добави, че резултатът е "много тъжен за зимните спортове, но до известна степен говори за неадекватност."

"Смятам, че е доста смущаващо, че европейски шампион от летните спортове има по-голяма стойност от олимпийски шампион от зимните. Още повече, че печели признанието за Спортист №1 за трети път", каза още Рийш.