Вкъщи и чимовете помагат - ЦСКА ще зимува на върха (видео+галерия)

Отборът на ЦСКА записа заслужена победа над коравия тим на Черно море. В мач от 19-ия кръг на "А" група "червените" се наложиха с 3:1. По този начин тимът на Стойчо Младенов вече се намира на шест точки от Лудогорец преди утрешния мач на "орлите" срущу Ботев (Пловдив) и ще зимува на върха.

В герой за домакините се превърна влезлият като резерва Аурелиен Йоахим, който вкара два гола. Нападателят се разписа в 64-ата и 68-ата минута, като първото попадение бе куриозно. Марин Оршулич също записа името си сред голмайсторите в 5-ата минута.
ЦСКА - Черно море Първата част бе равностойна, но през вторите 45 минути ЦСКА надигра своя опонент и записа трудна, но заслужена победа.

Първото попадение в мача реализира Марин Оршулич в 5-ата минута. Жуан Фелипе центрира и бранителят опъна мрежата отблизо след като бе оставен непокрит. При гола защитникът си помогна с ръка, но реферът не видя добре ситуацията.
ЦСКА - Черно море Радостта на домакините бе кратка. В 14-ата минута Стенио дос Сантос спря добре топката в наказателното поле и с удар по тревата изненада Якуб Дивиш за 1:1. Преди да навести мрежата, кълбото срещна двете греди.

Минута по-рано ЦСКА имаше претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена. Луис Соарес влезе в наказателното поле и след единоборство с Кирил Котев падна на земята, но реферът остана базмълвен. В тази ситуация определено имаше съприкосновение, но наказателен удар по-скоро нямаше.
ЦСКА - Черно море Втората част ЦСКА напълно доминираше и съвсем логично успя да отбележи нови попадения. В 64-ата минута, с помощта на късмета Аурелиен Йоахим изведе "червените" напред. Състезателят на "армейците" стреля отдалеч, топката срещна изваден чим от терена, излъга Илко Пиргов и се спря в мрежата.

Четири минути по-късно Йоахим отново "взриви" трибуните на "Армията". Шут на Тони Слива срещна десния стълб и при добавката нападателят бе точен за 3:1.
ЦСКА - Черно море В следващите минути 31-кратният шампион продължи да атакува, но "армейците" не успяха да отбележат нов гол. Соарес стреля опасно към Илко Пиргов, топката премина под плонжа на стража, но бранител на "моряците" изпревари Тони Силва и изчисти в корнер.

От своя страна пък гостите се опитаха да контраатакуват, но плахите опити не им донесоха успех. Въпреки всичко "моряците" имаха възможност да върнат едно попадение в самия край на двубоя, но удар с глава на футболист на Черно море мина встрани от вратата.

ЦСКА - ЧЕРНО МОРЕ 3:1