"Моряците" надвиха Левски в калта на "Тича" (видео)

Отборът на Левски записа шеста загуба този сезон и пропусна отлична възможност да излезе на трето място в класирането. “Сините” отстъпиха с 0:1 на Черно море в мач от 18-ия кръг на “А” група на калния и много тежък за игра терен на стадион “Тича”.

Единственото попадение в срещата бе дело на Матиас Курьор в 43-ата минута на двубоя след колективна грешка на гостуващата защита, а Георги Йорданов показа общо 14 жълти и два червени картона в срещата.

През втората част Левски създаде достатъчно положения, но Роман Прохазка, Наджиб Амари и Антон Огнянов пропуснаха. В продълженията първо Марчен Бургхард бе изгонен за втори жълт картон, а Георги Йорданов не даде чиста дузпа за варненци в 92-ата минута за игра с ръка на Пламен Крумов. Антонио Аниете пък бе изгонен с директен червен картон за фаул срещу Котев.

Така “моряците” направиха най-хубавия подарък на своя треньор Никола Спасов за неговия имен ден, след като му донесоха първи успех срещу 26-кратните шампиони в кариерата.

Голът на Курьор дори е първи за Черно море под ръководството на Спасов след четири загуби и едно равенство с голова-разлика 0:9.

“Сините” останаха с актив от 28 точки на четвърто място, а домакините имат вече имат 25 точки и са на шесто място.

Варненци отново действаха с трима защитници, а опитният Кирил Котев  бе титуляр, въпреки че счупи нос в мача срещу Локомотив (Пловдив) преди седмица. При отсъствието на наказания Сашо Александров другите двама бранители баха са Михаил Венков и Стефан Станчев.
Наставникът на Левски Георги Иванов заложи отляво на защитата на Мики Орачев, който замести наказания Веселин Минев. От първата минута започна Пламен Димов, който изтърпя наказание срещу Монтана. На скамейката седна Валери Домовчийски, а Антонио Аниете водеше атаката.
На много тежкия терен играчите на Никола Спасов се ориентираха по-добре и започнаха по-активно. Още в 80-ата секунда Кирил Котев пропусна да вкара за домакините. Капитанът на "моряците" се възползва от груба грешка на Пламен Илиев, но от три метра на празна врата стреля над гредата. В деветата минута отново Илиев сгреши, но този път
Марчин Бургхард
от малък ъгъл не успя да се разпише.
При първата добра атака за гостите Педро изпревари Илко Пиргов, но не насочи топката към вратата.
Малко по-късно хубав пробив на холандеца завърши със жълт картон за него, след като Георги Йорданов прецени, че е симулирал за дузпа. Контакт със Стефан Станчев имаше, но и нападателя само това чакаше.
Гол на Котев поради засада бе отменен в 29-ата минута. Две по-късно отново той имаше възможност, но поведе топката с ръка и бе отсъдено нарушение.
Роман Прохазка пробва удар във вратата на Пиргов, който със сетни усилия изби в 40-ата минута.
Три минути по-късно Михаил Венков проби през Краев и Пламен Крумов, след което центрира и намери непокрития
Матиас Курьор
, който стреля от воле. Топката рикошира в Михи Орачев, който пък го бе изпуснал и коженото кълбо излъга Илиев за 1:0. Това бе негов четвърти гол за сезона в 11 мача.
Наджиб Амари замени Краев на почивката, а "моряците" чрез Симеон Райков отправиха първия удар за втората част. В 55-ата минута Валери Домовчийски се появи на терена на мястото на Педро.
Секунди по-късно Прохазка пропусна отлична възможност за гол, като прати топката вдясно от вратата след шут от 10 метра. Амари в 59-ата минута също от 11 метра фронтално срещу вратата стреля в аут.
Голмайсторът в срещата бе заменен от Иван Коконов в 60-ата минута. Георги Божилов бе близо до гол, но този път Илиев изби в ъглов удар в 68-ата минута.
В 75-ата минута Амари се контузи и на негово място влезе Антон Огнянов, а Живко Петков замени Божилов. Именно Огнянов пропусна да изравни в 78-ата минута, след като Стефан Станчев парира удара му. Секунди по-късно Огнянов отново сбърка, но този път стреля над вратата отново от отлична позиция.
Двубоят се изнерви, а в даденото четири минутно продължение първо Бургахард бе изгонен, след това чиста дузпа за игра с ръка на Крумов не бе отсъдена за домакините, а в последните секунди Аниете също бе изгонен и ще пропусне мача със Славия.