Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона Благоевград 1:0

Черно море изхвърли Славия след зрелищно равенство

Отборите на Славия и Черно море завършиха 2:2 в срещата-реванш от 1/8-финалите за Купата на България. Мирослав Манолов откри за гостите в 33-ата минута, а Жереми Манзоро възстанови равенството в 42-ата. Две минути по-късно обаче Живко Петков отново отбеляза за варненци. Карлос Фонсека изравни за втори път в 73-ата минута. Първият мач на стадион "Тича" завърши 2:0 за "моряците" и с общ резултат 4:2 те продължават напред в турнира.

На трибуните на стадион "Славия" днес бе фаворитът за национален селекционер Ивайло Петев.

Двубоят не започна с очаквания домакински натиск. Първите 30 минути успяха да разочароват феновете, а в 33-ата гостите дори поведоха в резултата. Удар на Манолов рикошира в бранител в бяло, излъга Георги Петков и се оплете в мрежата за 0:1. Това предизивка гнева на президента на Славия Венцеслав Стефанов, който напусна ложите.

Славия - Черно море

Столичани все пак успяха да реагират и в 42-ата минута Манзоро изравни резултата. Около 100 секунди по-късно обаче Петков направи рейд през "бялата" отбрана и отново изведе "моряците" напред.

През втората част интересните положения отново липсваха. Все пак в 73-ата минута домакините успяха да стигнат до равенство, след като Фонсека засече центриране на Манзоро.

Силите на Славия не стигнаха за нищо повече и логично футболистите на Иван Колев отпаднаха от турнира още в тази ранна фаза.

СЛАВИЯ - ЧЕРНО МОРЕ 2:2

0:1 Манолов (33)
1:1 Манзоро (42)
1:2 Петков (44)
2:2 Фонсека (73)

СЛАВИЯ: Георги Петков, Кире Ристевски, Димитър Везалов, Фернандер Касай, Диего Фераресо, Мичел Бургзорг (60-Владимир Семерджиев), Станислав Генчев, Душан Савич (69-Емил Стоев), Карлос Фонсека (81-Вилиян Бижев), Жереми Манзоро, Радослав Василев

ЧЕРНО МОРЕ: Илко Пиргов, Стефан Станчев (68-Слави Сталев), Живко Атанасов, Михаил Венков (60-Иван Коконов), Матиас Курьор, Бекир Расим, Тодор Паланков, Стенио (46-Александър Йовчев), Димо Атанасов, Живко Петков, Мирослав Манолов

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Василев (С); Станчев, Петков (ЧМ)