Резерва спаси Наполи в последната минута (видео)

Отборите на Сампдория и Наполи завършиха 1:1 в последен мач от 13-ия кръг на Серия "А". По-доволни от резултата могат да са гостите, които изравниха в добавеното време чрез резервата Дуван Сапата. Малко преди това Калиду Кулибали остави неаполитанци с човек по-малко, след като беше изгонен, но възпитаниците на Рафаел Бенитес се добраха до равенството.

Попадението за Сампдория отбеляза Едер в 57-ата минута. След гола домакините заиграха прекалено дефанзивно и бяха наказани. По този начин те пропуснаха чудесна възможност да се изкачат на трето място във временното класиране. Сега тази позиция се поделя от Наполи и Дженоа.

В състава на гостите се чувстваше известна умора от мача със Спарта (Прага) в четвъртък. Рафа Бенитес заложи в атака на най-доброто, с което разполага в лицето на Игуаин, Хамшик и Кайехон. Сред резервите остана Дрис Мертенс, който получи мозъчно сътресение по време на евроквалификацията между Белгия и Уелс наскоро. Белгиецът се включи чак в средата на второто полувреме, когато Наполи вече изоставаше в резултата. На пейката изненадващо се озова и бразилецът Жоржиньо. Вместо него, по левия фланг в халфовата линия десйтваше Фаузи Гулам.

Наставникът на "моряците" Синиша Михайлович сюрпризира с решението си да не заложи в титулярния състав на голмайстора Маноло Габиадини. Така, в предни позиции започнаха Стефано Кака и Едер.

Теренът не беше в перфектно състояние заради дъжда, който се изсипа над Генуа, но двата отбора направиха интересен и динамичен мач.

Самп се стремеше да запази продължи серията си без загуба у дома и действаше без излишни рискове. В 10-ата минута Фаузи Гулам можеше да даде аванс на Наполи, но стреля покрай вратата. В 21-ата гол на Едер правилно беше отменен заради засада. Най-чистото положение преди почивката се откри пред гонсало Игуаин, но аржентинецът не успя да преодолее сънародника си Серхио Ромеро, който измъкна топката от краката му.

В 57-ата минута домакините поведоха с прецизен изстрел на Едер, оказал се неспасяем за стража на Наполи Рафаел Кабрал. Веднага последва натиск на гостите и сериозен пропуск на резервата Жоржиньо. Бразилецът се озова на добра позиция, но не уцели добре топката. Четвърт час преди края Едер можеше да реши всичко, но ударът му беше блокиран. В 85-ата минута Кулибали получи втори жълт картон и остави Наполи в намален състав.

Така се стигна до последните секунди и перфектното центриране на Гулам, което друга резерва - Сапата, с глава отклони във вратата на Сампдория.

В следващия кръг Наполи приема Емполи, а Самдория има тежко гостуване на Верона.