Лудогорец завърши с победа и ще зимува на върха (видео)

Отборът на Лудогорец ще зимува на върха в "А" група. Българският шампион победи с 2:0 като гост Черно море и по този начин си осигури първото място след есенния дял на шампионата. "Орлите" събраха 38 точки, с три повече от Левски, който по-късно днес приема Литекс. Попаденията в днешната среща бяха дело на Джонатан Кафу (49) и Клаудио Кешеру (62).

Първата ситуация бе в 4-ата минута. Натанаел цантрира отляво, Марселиньо прескочи топката, която полетя към Клаудио Кешеру. Нападателят обаче не успя да разгадае намерението на своя съотборник и бранител на домакините предотврати опасността.

Следващите минути преминаха под диктовката на "моряците". В 9-ата минута Бурабия излезе сам срещу Владислав Стоянов, който закъсня да излезе, но състезателят на "моряците" пропусна да се разпише.

Секунди по-късно отбранителният вал на "орлите" се пропука елементарно за втори път. Матиас Курьор остана очи в очи със стража на българския шампион, но този път Стоянов се намеси добре и затвори ъгъла, и по този начин предотврати чист гол.

Лудогорец все пак успя да се оттърси от шока. В 24-ата минута Марселиньо можеше да отбележи, но не успя да овладее кълбото в близост до вратата на домакините. При тази ситуация бранител на "моряците" се опита да изчисти и за малко да си отбележи автогол.

Черно море даде своя отговор в 34-ата минута, когато Симеон Райков отправи силен удар по диагонала, но Стоянов бе заел добра позиция и изби.

В 41-ата минута Натанаел центрира към Кешеру, който стреля с глава, но Георги Китанов демонстрира отличен рефлекс и изби в корнер.

Втората част стартира с гол във вратата на домакините. Първото попадение вкара Джонатан Кафу в 49-ата минута, който бе изведен сам срещу вратаря от Марселиньо.

В 62-ата минута Клаудио Кешеру увеличи аванса. Светослав Дяков намери Марселиньо в наказаталното поле, който без да се бави с глава подаде към румънеца. Таранът на "орлите" овладя и с ефектен удар опъна мрежата.

Възпитаниците на Георги Дерменджиев не спряха дотук. В 68-ата минута Вандерсон изведе Марселиньо на удобна позиция. Бразилецът се опита да изненада Китанов и едно докосване, но ударът му се оказа твърде слаб. Оправдение за техничаря в тази ситуация може да послужи лошата тревна настилка на "Тича", тъй като топката подскочи преди да отправи изстрел.

До края Черно море имаше по-чистите положения. В 79-ата минута Кулибали пропусна да се разпише с глава от 2-3 метра. Стоянов за пореден път предпочете да стои на голлинията вместо да излезе при центриране, но за сметка на това демонстрира невероятен рефлекс и спаси.

В 90-ата минута Симеон Райков нацели десния стълб, след изпълнение на корнер. В даденото продължение Черно море натисна своя опонент, но силите на играчите на Никола Спасов не стигнаха до почетен гол.

С голяма заслуга за сухата мрежа има Владислав Стоянов, който секунди преди края показа класа и отрази опасен удар на Бурабия.

Черно море - Лудогорец 0:2